Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.30 17:12

Nauji socialinės apsaugos ir darbo viceministrai – E. Radišauskienė ir E. Bingelis

ELTA 2016.12.30 17:12

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis paskyrė du viceministrus. Penktadienį viceministrės pareigas pradėjo eiti ilgametė ministerijos tarnautoja Eglė Radišauskienė. Ateinantį antradienį viceministru pradės dirbti ir buvęs Maltos ordino pagalbos tarnybos vadovas Eitvydas Bingelis.

Du teisės magistro laipsnius Vytauto Didžiojo universitete įgijusi E. Radišauskienė, kuruosianti darbo santykių, užimtumo, darbų saugos, taip pat socialinio draudimo ir pensijų sritis, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje dirba jau daugiau kaip 13 metų. Karjerą ministerijoje pradėjusi nuo vyriausiosios specialistės pareigų Teisės skyriuje E. Radišauskienė ilgainiui buvo paskirta Socialinių paslaugų skyriaus vedėjo pavaduotoja, vėliau ėjo Darbo teisės skyriaus vedėjos pareigas. Nuo 2013 m. ji buvo Darbo departamento direktoriaus pavaduotoja, o 2015 m. pradėjo vadovauti visam departamentui.

E. Radišauskienė buvo naujojo Lietuvos socialinio modelio kūrimo ir įtvirtinimo projekto vadovė. Pagrindinis jos tikslas pradėjus eiti viceministrės pareigas – užtikrinti socialiai teisingą darbo santykių lankstumą ir žmonių poreikius bei valstybės galimybes atitinkančias socialines garantijas.

Socialinės aprėpties, bendruomenių plėtros bei Europos Sąjungos struktūrinės paramos klausimus kuruosiantis E. Bingelis mokslus baigė Vilniaus universitete, yra įgijęs Verslo ir politikos studijų krypties bakalauro laipsnį. Jis yra aktyvus savanoris ir savanorystės projektų kuratorius. Kaip pats teigia, užsiimti savanoryste pradėjo prieš 12 metų. Vėliau atvykęs studijuoti į Vilnių tapo Vilniaus jaunųjų maltiečių savanorių vadovu, dar vėliau – nacionaliniu jaunųjų maltiečių vadovu, o nuo 2012 metų ėjo Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinio sekretoriaus pareigas. Nuo 2015 metų yra E. Bingelis yra Nacionalinio skurdo tinklo organizacijų valdybos narys.

Vienas pagrindinių naujojo viceministro siekių – socialinės atskirties ir skurdo mažinimas sutelkiant kaip įmanoma daugiau už tai tiesiogiai ir netiesiogiai atsakingų valstybinių institucijų ir bendruomenių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi