Lietuvoje

2022.01.14 20:55

Kaunietė apie galimą karantiną Lietuvoje: „Reikėjo imtis ribojimų, kai buvo pirmosios žinios apie omikron“

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2022.01.14 20:55

Fiksuojant ūgtelėjusius naujų susirgimų koronavirusu skaičius, kauniečiai ir pritartų, ir nepritartų karantinui. Vieni mano, kad dabar jau būtų per vėlu užsidaryti, juolab kad susirgę sparčiai pasveiksta. Kitų nuomone, karantinas primintų žmonėms, kaip reikia saugotis nuo viruso.

Anglų kalbos mokytoja dirbanti Inga nemano, kad dabar karantinas padėtų.

„Gal ribojimų reikėjo imtis, kai tik buvo pirmosios žinios apie omikron. Užsienyje buvo stabdomi skrydžiai ir t. t., o čia ne. Dabar abejoju, ar vėl viską uždarius pagerėtų [situacija]“, – kalbėjo Inga.

Užtat skiepytis nenorintis pensininkas Vytas sakė, kad karantinas dabar praverstų, nes koronavirusu užsikrečia ir paskiepyti žmonės.

„Apie skiepus nuomonę pasilaikysiu sau. Bet dabar, man atrodo, nėra saugu ir būti prie pasiskiepijusių. Kas ten žino, gal ir jie serga“, – teigė Vytas.

Paklaustas, kiek laiko turėtų trukti karantinas, vyras atsakė, kad mėnesio pakaktų. Ar jis turėtų būti labai griežtas?

„Na, matėme, kad kelių blokavimas pernai kažkiek padėjo. Kaukių lauke gal nereikia, bet barai vakarais pilni žmonių, gal aprimtų kažkiek, jei viskas trumpam užsidarytų ir žmonės prisimintų, kaip reikia saugotis“, – svarstė vyras.

Kaunietė Jūratė neturėjo nuomonės, ar dabar reikėtų karantino.

„Aš savo noru tarsi karantine gyvenu: slaugau negalią turinčią mamą. Ją pas gydytojus nuvežu, o pati tik į vaistinę, kaip dabar, nueinu. Mudvi triskart paskiepytos, bet nenoriu net ir lengvai sirgti. Jei susirgsiu, nebus kam mamos prižiūrėti, o jei mama susirgtų... Jos ir taip sveikata nekokia“, – sakė kaunietė Jūratė.

Ji džiaugėsi darbdavių supratingumu, kad gali dirbti iš namų. Net kai buvo karantino atlaisvinimai, ji nėjo į restoranus ar kiną, o prekes iš parduotuvių moterims atveža Jūratės vaikai.

Tačiau grožio salone dirbanti Kristina griežtai prieštarautų karantinui.

„Turbūt tada vėl užvertų verslus. Nenoriu trečią kartą vėl ilgai nedirbti. Koronavirusas dabar lyg gripas, kas suserga, dauguma greitai pasveiksta. Neatrodo, kad dabar liga tokia pavojinga kaip tada, kai nebuvo skiepų“, – aiškino Kristina.

Karantinui su viena sąlyga pritartų IT srityje dirbantis Justas.

„Gali vėl viską uždaryti, jei tai padėtų, bet paliktų mokinius mokytis klasėse. Esame pasiskiepiję, turime galimybių pasą, bet skaičiai auga. Atrodo, žmonės pamiršo, kad virusas dar yra, ir pamiršo, kaip saugotis“, – teigė Justas.

Paklaustas, kiek laiko turėtų trukti karantinas, kaunietis atsakė, kad galėtų būti bent pusantro mėnesio.

„Netrūktų man kavinių, galėčiau ir iš Kauno neišvažiuoti tą laiką, bet nenorėčiau, kad mano vaikai vėl mokytųsi nuotoliniu būdu“, – pridūrė vyras.

Teisininke dirbanti Asta mano, kad vienoks ar kitoks karantinas neišvengiamas ir tam neprieštarautų.

„Geriau pagyventi uždarytiems dabar negu vasarą. Dabar vis tiek dirbame, o vasarą norėčiau ramiai pailsėti, gal tolėliau nuskristi be papildomų ribojimų“, – sakė Asta.

Moteris tikino, kad jai nebūtų skirtumo, kokio griežtumo būtų karantinas.

„Sutikčiau su viskuo, kad tik vasarą būtų laisviau“, – teigė kaunietė.

Studento Luko manymu, karantino nereikėtų.

„Du kartus buvau paskiepytas ir užsikrėčiau prieš mėnesį, labai lengvai persirgau. Suprantu, kad ne visiems taip būna, bet atrodo, kad virusas silpnėja. Ir taip ilgai viskas buvo uždaryta, dabar norisi pasilinksminti su draugais, atsigriebti“, – šyptelėjo Lukas.

Anksčiau sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad karantinas būtų įvedamas, jei blogėtų situacija gydymo įstaigose ir ligoninių reanimacijose būtų 240 pacientų.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 3 947 koronaviruso atvejai. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1 054 COVID-19 sergantys pacientai, 88 iš jų – reanimacijoje. Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo beveik 560 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 7,6 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt