Lietuvoje

2022.01.14 10:19

Premjerė: jei kažkam pasirodys, kad praradome budrumą, galime vėl prašyti skelbti nepaprastąją padėtį

Gytis Pankūnas, LRT.lt2022.01.14 10:19

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Lietuvos pasienyje kariai budės ir toliau, nors nepaprastosios padėties režimas netrukus nustos galioti. Ministrė pirmininkė vis dėlto pabrėžė, kad, jei kažkam pasirodys, jog Lietuva prarado budrumą, neatmetama, kad Vyriausybė vėl kreipsis į Seimą dėl nepaprastosios padėties paskelbimo.

Pasak I. Šimonytės, padėtis pasienyje su Baltarusija yra pasikeitusi – naujų neteisėtų migrantų srautų nėra fiksuojama. Vis dėlto Lietuvos kariai pasienyje, anot premjerės, ir toliau budės, padės pasieniečiams kontroliuoti sieną.

„Akivaizdu, kad ta padėtis dabar yra stipriai pasikeitusi todėl, kad ir naujo nelegalių migrantų srauto šiuo metu nėra, režimui nepavyksta jo organizuoti. Yra kažkiek žmonių, kurie neišvyko repatriaciniais skrydžiais, tai yra tam tikras iššūkis, bet kol kas jis yra valdomas, tačiau kariuomenė turi suteiktus įgaliojimus – tuos pačius, kuriuos turi ir nepaprastosios padėties metu“, – penktadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Ji priminė, kad Seimas svarsto pratęsti Lietuvos kariams suteiktus įgaliojimus veikti pasienyje.

Sausio 15 d. pasibaigs nepaprastosios padėties režimas pasienyje. Pasak ministrės pirmininkės, jei kažkam pasirodys, kad Lietuva prarado budrumą, neatmestina, kad nepaprastosios padėties paskelbimo bus prašoma dar kartą.

„Tikrai tas algoritmas yra žinomas, nes pagal jį veikėme ne vieną mėnesį, bet, ką labai aiškiai noriu pasakyti, tai, kad, jei situacija keistųsi, tai yra matytume, kad kažkas atrodo, kad Lietuva sumažino savo budrumo lygį ar yra mažiau rimtai nusiteikusi ginti Europos Sąjungos sienos, tai tuomet kreipimasis į Seimą dėl naujo nepaprastosios padėties nustatymo yra visiškai įmanomas“, – aiškino ji.

Premjerės teigimu, preliminariais skaičiavimais, Baltarusijoje šiuo metu dar gali būti pasilikę apie 1,5-2 tūkst. migrantų.

LRT.lt primena, kad praėjusių metų lapkričio 10 d. Lietuvos pasienyje, atsižvelgiant į neteisėtos migracijos iš Baltarusijos keliamus pavojus, įvesta nepaprastoji padėtis. Vėliau šis režimas buvo pratęstas iki šių metų sausio 15 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt