Lietuvoje

2022.01.14 16:10

Savaitgalį – permainingi orai ir aprimęs vėjas, tikėtinai sugrįšiantis kitos savaitės pradžioje

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2022.01.14 16:10

Penktadienio naktį vietomis fiksuoti pavojingais laikomi 25-27 m/s vėjo gūsiai savaitgalį Lietuvą apleis, o temperatūra svyruos tarp kukliai teigiamos ir nedidelės žvarbos.


Kaip LRT RADIJUI penktadienį sakė meteorologas Silvestras Dikčius, šeštadienio naktį pūs stipresnis už vidutinį vėjas, daug kur numatomi gūsiai tarp 15-20 m/s, tačiau šeštadienio dieną vėjas neturėtų viršyti 15 m/s, laikomos pavojinga reikšme. Šeštadienio dieną daugumoje Lietuvos vietų prognozuojami keli laipsniai šilumos.

„Šeštadienį į Lietuvą veršis kiek šaltesnis oras, ateinančią naktį temperatūra svyruos apie nulį, taigi gali būti ir plikledžio. Naktį nemažoje Lietuvos dalyje pasitaikys kritulių, šįkart jau sniego pavidalo. Dieną kritulių tikimybė bus mažesnė, turėtų būti gana saulėta diena, tarp 0 ir 4 laipsnių šilumos, vis dėlto vėjas ganėtinai stiprus, taigi diena kiek žvarbesnė“, – laidai „Ryto garsai“ sakė S. Dikčius.

Tačiau savaitgalis, pasak meteorologo, bus „labai permainingas“, ir sekmadienį galėsime tuo įsitikinti.

„Sekmadienį įsiverš dar šaltesnis oras, naktį vėjas turėtų dar labiau aprimti, 6-11 m/s, temperatūra numatoma neigiama, tarp -1 ir -6 laipsnių, tik prie jūros bus apie nulį. Sekmadienio dieną taip pat temperatūra svyruos apie nulį, tarp kelių laipsnių šalčio ir kelių laipsnių šilumos. Nemažoje Lietuvos dalyje, ypač pradedant vakariniais rajonais, gali pasnigti arba iškristi šlapdriba“, – sakė S. Dikčius.

Kitos savaitės pradžioje temperatūra kils virš nulio, tačiau vėl tikėtini gana stiprūs vėjo gūsiai.

„Dabar atsidūrėme žemo slėgio sūkurių, keliaujančių nuo Atlanto, pietinėje trajektorijoje ir tikėtina, kad pirmadienį turėsime vėl labai vėjuotą, kol kas prognozuojama, kad gūsiai gali pasiekti 25 m/s pajūryje, bet tokiems reiškiniams prognozuoti reikia šiek tiek artimesnio laikotarpio. Taigi pirmadienis, tikėtina, bus vėl vėjuotas, kartu su vėju turėtų pasiekti šiokia tokia šiluma. Jeigu naktis pirmadienį ramesnė ir temperatūra daugiausiai neigiama, pirmadienio dieną – vėl pliusas, tarp 0 ir 4 laipsnių“, – kalbėjo pašnekovas.

Pirminės prognozės rodo, kad panašių orų galima tikėtis ir kitą savaitę.

Antradienį, panašu, taip pat dar išliks vėjuota. Vėjui rimstant temperatūra vėl kris ir panaši visa kita savaitė – jeigu sustiprėja vėjas, šiek tiek atšyla, kai vėjai nurimsta ir turime ramesnį laikotarpį, temperatūra krenta iki neigiamos“, – sakė meteorologas S. Dikčius.

Visas pokalbis – LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše.


Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt