Lietuvoje

2016.12.30 10:08

K. Komskis narystę partijoje buvo sustabdęs vos dviem savaitėms

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.12.30 10:08

Į skandalą dėl galimo balsų pirkimo per Seimo rinkimus Šilutėje įsivėlęs ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimu išbrauktas iš naujos kadencijos Seimo Kęstas Komskis vėl yra „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys. Pats K. Komskis neslepia, kad narystę partijoje buvo sustabdęs vos keliolika dienų.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis 15min teigė nežinantis, kad K. Komskis būtų atstatęs narystę partijoje. Tačiau pats K. Komskis pripažįsta, kad sustabdęs narystę buvo tik simboliškai – ne ilgesniam nei dviejų savaičių laikotarpiui.

„Viskas yra taip, kaip gyvenime yra. Jeigu aš pamačiau, buvo prasidėjęs tyrimas, tai dėl jo buvau sustabdęs. Pasižiūrėjau, kad manęs niekas nei klausia, nei kviečia. Nėra jokių įtarimų, tai ir grįžau. Iki šiol nesu nei jokioje byloje apklaustas, nei liudytoju esu, nei absoliučiai ir taip toliau, tai aš po geros savaitės ir grįžau. Gal po dviejų. Tikrai ne ilgiau“, – sakė K. Komskis.

Dabar K. Komskis vėl „tvarkietis“, vėl vadovauja partijos Pagėgių skyriui ir vėl bus partijos valdyboje kaip Tauragės apskrities atstovas. Be partinės veiklos, Seimo nario mandato netekęs K. Komskis grįžo į savo įkurtą verslą. Lapkritį jis tapo laidojimo paslaugas teikiančios įmonės „Rembuta“ direktoriumi. Viešai prieinami duomenys rodo, kad šioje įmonėje K. Komskis yra vienintelis darbuotojas. „Turiu, ką dirbti. Viskas yra gerai. Aš esu versle. Paprastam. Esu savo įmonės direktorius. Grįžau į verslą, iš kurio išėjau prieš septyniolika metų“, – aiškino K. Komskis.

Taikys į brolio vietą?

Tačiau jis neatmeta, kad po dvejų metų vėl dalyvaus rinkimuose ir grįš į politiką. „Kol esi politikoje, visada kažkur dalyvauji. Yra ir Europos Parlamento, ir kiti rinkimai. Mes tų rinkimų po 2,5 metų turėsime gana nemažai. Bet reikia išgyventi iki to laiko“, – atsainiai kalbėjo K. Komskis. Vis dėlto jis neatmetė galimybės 2019 m. tiesioginiuose rinkimuose sieksiąs ir Pagėgių mero posto, kurį šiuo metu užima jo brolis Virginijus Komskis.

Pagėgių meras V. Komskis prieš savaitę priėmė netikėtą sprendimą ir pasitraukė iš „Tvarkos ir teisingumo“ partijos. Skirtingai nei brolis Kęstas, V. Komskis savo sprendimo nekeičia ir į partiją grįžti neketina.

V. Komskis pripažįsta, kad tokį žingsnį nulėmė mintys visai pasitraukti iš politikos. „Daugiau tai yra susiję su tuo, kad dešimt metų yra tas tarpas, kaip man užtenka. Manau, kad išsisėmiau. Aš taip galvoju, kad reikia dėti visas pastangas atidirbti šią kadenciją ir viskas. Negalima postų su savimi susieti amžinai“, – kalbėjo jis. Tiesa, kol kas tvirto sprendimo V. Komskis dar nėra priėmęs.

Galutinai apsispręsti, ar dar kartą sieks Pagėgių mero posto, jis ketina 2018 m. pabaigoje. Tačiau, jei dalyvauti tiesioginiuose merų rinkimuose Pagėgiuose brolis K. Komskis nuspręs anksčiau, V. Komskis sako jam netrukdysiantis. „Nesame apie tai kalbėję. Dabar jau nebesu partijos narys ir partija, ko gero, kandidatą iškels kokiame nors susirinkime. Aš neturiu žinių. Tai toli dar labai, bet to, kad rinkimuose dalyvautų du Komskiai, tai jau tikrai taip nebus“, – teigė V. Komskis.

Užgriuvo skandalai

Komskių giminę pastaruoju metu užgriuvo nemalonumai. Dar prieš Seimo rinkimus trečias brolis – Arvydas Komskis – nušovė kontrabandininkų pėdsakais sekusį pasieniečių šunį Ramzį, dėl gyvūnų nužudymo atliktas ikiteisminis tyrimas, byla jau perduota teismui.

A. Komskis – medžiotojas. Jis tuo metu medžiojo kartu su dar vienu broliu – Zenonu. Komskiai tvirtina, kad Ramzio žūtis – nelaimingas atsitikimas. Po rinkimų giminę užgriuvo naujos bėdos. VRK dėl galimo balsų pirkimo pašalino K. Komskį iš naujojo Seimo sudėties. Politikas mėgino ginčyti šį sprendimą, bet nesėkmingai.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Šilutės gyventojai už balsavimą siūlė alkoholį, cigaretes ir grynuosius pinigus. Su tyrimu susiję šaltiniai 15min pasakojo, kad sulaikyti balsų pirkimo organizatoriai turėjo daug pinigų – vienas tarpininkų turėjo apie 3 000 eurų grynaisiais, kurie galėjo būti skirti balsams pirkti.

Šaltinių teigimu, balsus parduoti sutikusiems rinkėjams buvo nurodoma balsuoti už „Tvarkos ir teisingumo“ partiją bei jos kandidatus vienmandatėse apygardose, reitinguoti K. Komskį. Balsų pirkimo bylos pareigūnai dar nebaigė tirti.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5