Lietuvoje

2016.12.29 18:14

R. Karoblis: JAV parama reikšminga stiprinant mūsų pajėgumus, ir kartu visą NATO

LRT.lt2016.12.29 18:14

„Jungtinės Amerikos Valstijos yra svarbiausia Lietuvos strateginė partnerė, kurios parama yra ypač svarbi stiprinant tiek Lietuvos nacionalinius pajėgumus, tiek užtikrinant realias atgrasymo priemones rytiniame Aljanso flange“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikęs su Lietuvoje viešinčiais JAV Senato nariais, teigiama pranešime spaudai.

Ministras R. Karoblis su JAV senatoriais respublikonais Johnu McCainu, Lindsey Grahamu ir demokrate Amy Klobuchar aptarė Lietuvos gynybos pajėgumų stiprinimą ir vystymą, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą gynybos srityje, saugumo situaciją rytiniame NATO flange ir sąjungininkų pajėgų buvimo regione svarbą.

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis padėkojo JAV atstovams už nuoseklią ir ilgalaikę paramą siunčiant rotacines pajėgas bendroms pratyboms Lietuvoje ir pabrėžė šių pajėgų buvimo Baltijos šalyse svarbą didinant regiono saugumą.

Ministras R. Karoblis susitikimo metu JAV senatorius informavo, kad saugumas ir gynyba yra vienas  didžiausių naujos Lietuvos vyriausybės prioritetų. „Jau 2018 m. Lietuva gynybai skirs 2 proc. bendrojo vidaus produkto, o modernizuodami Lietuvos kariuomenę kartu stipriname ir NATO pajėgumus“, – sakė krašto apsaugos ministras.

Pasak R. Karoblio, Lietuva deda dideles pastangas ne tik stiprindama savo šalies gynybą, bet kartu prisideda ir prie tarptautinio saugumo užtikrinimo. „Ir toliau dėsime visas pastangas padėti Ukrainai, nes jos sėkmė turi didžiulę reikšmę visos Europos saugumui“, – sakė ministras.

Lietuvos ir JAV atstovai susitikimo metu taip pat aptarė regiono saugumo tendencijas, kibernetinės gynybos, propagandos bei mažumų klausimus.

JAV senatorius J. McCainas padėkojo Lietuvos kariams, dalyvaujantiems tarptautinėse operacijose, o JAV kariams už dalyvavimą sausumos pajėgų lygmens tarptautinėse pratybose Lietuvoje. Senatoriai kartu su Jungtinio štabo viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru įteikė JAV kariams Lietuvos kariuomenės medalius „Už tarpusavio paramą“.

JAV senatoriai vizito Lietuvoje susitinka su prezidente Dalia Grybauskaite, ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, taip pat apsilankys NATO Pajėgų integravimo vienete (NFIU) Vilniuje.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00