Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Pataisa neleis generaliniam prokurorui be egzaminų tapti teisėju

ELTA2015.09.08 13:45

Siūloma panaikinti Prokuratūros įstatymo nuostatą, leidžiančią generaliniam prokurorui ir jo pavaduotojui be egzaminų ir atrankos būti paskirtiems į laisvas teisėjo pareigas.

Siūloma panaikinti Prokuratūros įstatymo nuostatą, leidžiančią generaliniam prokurorui ir jo pavaduotojui be egzaminų ir atrankos būti paskirtiems į laisvas teisėjo pareigas.

Tokią Prokuratūros įstatymo pataisą antradienį Seimui pateikė Seimo narys Vitalijus Gailius.

Po pateikimo šį projektą parėmė 62 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 15 parlamentarų.

Pataisų autoriaus V. Gailiaus teigimu, pagrindinis tikslas – panaikinti prokuratūros vadovų privilegijas, kai nėra užtikrinamas jų tinkamumas eiti teisėjo pareigas.

„Privilegijų aukštiems prokuratūros pareigūnams neturėtų likti. Pritarus pataisoms bus užtikrintas ir lygiateisiškumo principas – prokuratūros sistemoje, ne tik vadovybėje, dirba ne vienas profesionalas, kuriam jokios išskirtinės sąlygos įsidarbinti teismuose šiuo metu nėra taikomos“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys V. Gailius.

Priėmus siūlomą pataisą, pasak parlamentaro, būtų panaikinta Teismų ir Prokuratūros įstatyme numatytų teisės normų dėl prokurorų galimybės užimti laisvas teisėjo pareigas kolizija.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius atkreipia dėmesį, kad teismų sudarymą Lietuvoje nustato veikiantis Teismų įstatymas, tačiau jam šiuo metu prieštarauja kai kurios Prokuratūros įstatymo nuostatos. Atsižvelgiant į jas, buvęs generalinis prokuroras ir jo pavaduotojas be egzaminų ir atrankos gali būti paskirti į bet kurias laisvas prokuroro ar teisėjo pareigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.