Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Pataisa neleis generaliniam prokurorui be egzaminų tapti teisėju

ELTA2015.09.08 13:45

Siūloma panaikinti Prokuratūros įstatymo nuostatą, leidžiančią generaliniam prokurorui ir jo pavaduotojui be egzaminų ir atrankos būti paskirtiems į laisvas teisėjo pareigas.

Siūloma panaikinti Prokuratūros įstatymo nuostatą, leidžiančią generaliniam prokurorui ir jo pavaduotojui be egzaminų ir atrankos būti paskirtiems į laisvas teisėjo pareigas.

Tokią Prokuratūros įstatymo pataisą antradienį Seimui pateikė Seimo narys Vitalijus Gailius.

Po pateikimo šį projektą parėmė 62 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 15 parlamentarų.

Pataisų autoriaus V. Gailiaus teigimu, pagrindinis tikslas – panaikinti prokuratūros vadovų privilegijas, kai nėra užtikrinamas jų tinkamumas eiti teisėjo pareigas.

„Privilegijų aukštiems prokuratūros pareigūnams neturėtų likti. Pritarus pataisoms bus užtikrintas ir lygiateisiškumo principas – prokuratūros sistemoje, ne tik vadovybėje, dirba ne vienas profesionalas, kuriam jokios išskirtinės sąlygos įsidarbinti teismuose šiuo metu nėra taikomos“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys V. Gailius.

Priėmus siūlomą pataisą, pasak parlamentaro, būtų panaikinta Teismų ir Prokuratūros įstatyme numatytų teisės normų dėl prokurorų galimybės užimti laisvas teisėjo pareigas kolizija.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius atkreipia dėmesį, kad teismų sudarymą Lietuvoje nustato veikiantis Teismų įstatymas, tačiau jam šiuo metu prieštarauja kai kurios Prokuratūros įstatymo nuostatos. Atsižvelgiant į jas, buvęs generalinis prokuroras ir jo pavaduotojas be egzaminų ir atrankos gali būti paskirti į bet kurias laisvas prokuroro ar teisėjo pareigas.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus