Lietuvoje

2016.12.30 07:17

Kaip nusistatyti savo odos senėjimo tipą

Jūsų oda raukšlėjasi, nusėta pigmentinių dėmių, o gal prarado stangrumą ir tiesiog pasmuko? Banguotasis, taškuotasis ir slenkantysis – tai pagrindiniai senėjimo tipai. LSMU profesorius Alvydas Unikauskas pataria, kaip nustatyti senėjimo tipą ir apgauti laiką.

Esminis odos tipo nustatymo raktas – šeimos nuotraukos, sako gydytojas A. Unikauskas. Pavyzdžiui, moterims reikia patyrinėti savo mamos ir mamos mamos veidus.

Pasak A. Unikausko, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į kaktą ir akių sritį bei įvertinti, ar aplink akis pastebimos didelės ar mažos raukšlės, o galbūt jų visai nėra. Kai darome įvairias mimikas, šios veido sritys juda labiausiai, tuo metu mūsų oda dėvisi ir vyksta kolageno lūžiai. Taip pat intensyviau dirba už mimiką atsakingi raumenys, o pavargę jie sutrumpėja, todėl tam tikrose vietose susiformuoja raukšlės. Būtent į šias zonas reikia atkreipti dėmesį, jei esate linkusios į banguotąjį senėjimo tipą.

Kita sritis, kurią reikia apžiūrėti, – skruostai. Įvertinkite, kokie yra jūsų mamos ar močiutės skruostai: normalios spalvos, rausvos spalvos su išsiplėtusiais kapiliarais, pastebimos rudos dėmės.

Taip pat reikėtų įvertinti žandikaulio liniją – ji apibrėžta ar oda yra šiek tiek ar smarkiai nukarusi. Bėgant metams odoje mažėja kolageno kiekis, odos stangrumas ir elastingumas mažėja. Odos nukarimą lemia ir žemės trauka.

Kaip nusistatyti odos senėjimo tipą ir ką naudoti bei valgyti, kad apgautumėte laiką, – sužinosite laidos „Klauskite daktaro“ įraše.