Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.28 17:12

Studijų krepšeliai nevalstybinėms aukštosioms mokykloms bus išimtis

BNS 2016.12.28 17:12

Nevalstybinės aukštosios mokyklos laisvai nebegaus valstybės biudžeto lėšų studijų kainai.

Vyriausybė posėdyje trečiadienį pagal Seimo birželį priimą Mokslo ir studijų įstatymą atitinkamai pakoregavo poįstatyminius teisės aktus.

Anot vyriausybės kanceliarijos rengtos pažymos, pagal įstatymą nebelieka teisinio pagrindo numatyti ir skirti valstybės biudžeto lėšų studijų kainai apmokėti nevalstybinėse aukštosiose mokyklose ir užsienio aukštųjų mokyklų filialuose, įsteigtuose Lietuvoje.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė teigia, kad nuo kitų mokslo metų valstybė finansuoti studijuojančiųjų nevalstybinėse aukštosiose mokyklose studijas galės tik tais atvejais, jeigu specialistų poreikio neįmanoma patenkinti rengiant specialistus valstybinėse aukštosiose mokyklose.

„Dabar studijuojantys studentai gali jaustis ramūs: anksčiau įstojusiems į tokias programas valstybė ir toliau teiks paramą studijoms iki studijų programos baigimo“, – sako J. Petrauskienė. Jos komentarą BNS perdavė ministerijos Komunikacijos skyrius.

Ministrė pabrėžia, kad kaip ir iki šiol, visi studentai galės pretenduoti gauti valstybės skiriamą studijų stipendiją.

Ji taip pat teigia, kad konkurencijos aukštajame moksle pakeitimai nesumažins.

„Tikrai ne, mes turime labai didelį tinklą aukštųjų mokyklų, kurios teikia labai didelę pasiūlą įvairių studijų programų“, – po posėdžio BNS sakė ministrė.

Privataus ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Alfredas Chmieliauskas sako, kad prioritetą teikiant valstybiniams universitetams gali nukentėti kokybė.

„Man atrodo, kad tai yra dar vienas pabėgimas nuo kokybės padarymo pagrindiniu prioritetu“, – BNS sakė A. Chmieliauskas.

Šiuo metu valstybės finansuojamų vietų yra dviejuose nevalstybiniuose universitetuose ir trijose nevalstybinėse kolegijose, iš viso penkiose studijų programose. Jose studijuoja 169 asmenys. Valstybė mokės už jų studijas iki baigimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi