Lietuvoje

2016.12.28 11:04

Radviliškio rajone ekstremalią situaciją sukėlusiai įmonei – mėnuo reikalavimų įvykdymui

LRT.lt 2016.12.28 11:04

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas susitiko su Radviliškio rajono savivaldybės atstovais ir miesto gyventojais, kurie nukentėjo nuo didžiulio gaisro, spalio 5 d. kilusio bendrovės „Gairelita“ teritorijoje. 

Savivaldybės atstovų K. Navickas teiravosi, ar imamasi visų reikiamų priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Ministras su vietos ugniagesių atstovais aptarė, kaip likviduojami gaisro padariniai, ar laikomasi darbų terminų.

Bendrovė buvo ne kartą bausta už didesnio negu leidžiama medžio atliekų kiekio laikymą. Įmonė įpareigota iki kitų metų sausio 31 d. įvykdyti priešgaisrinės saugos reikalavimus, kad medžio atliekų kalnai neviršytų 8 metrų aukščio.  

„Aplinkai per gaisrą padaryta didžiulė žala, į orą buvo išmestas gausus kietųjų dalelių kiekis, užterštas vanduo. Šalia įmonės teritorijos gyvenantys žmonės vis dar jaučia degėsių kvapą. Man asmeniškai svarbu, kad rajono savivaldybė nepaliktų nuo gaisro nukentėjusių gyventojų nuošalyje ir padėtų jiems suformuoti ieškinį dėl žalos kompensavimo“, – teigė K. Navickas.

Dėl „Gairelitos“ veiklos ir joje kilusio gaisro prokurorai atlieka ikiteisminį tyrimą. Teismas spręs, ar įmonei bus leista toliau vykdyti veiklą.

Aplinkos ministras taip pat apsilankė pavojingų atliekų tvarkymo įmonėje „Toksika“ ir Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre. Su įmonių atstovais ministras aptarė aktualius atliekų tvarkymo klausimus. Ir atliekų sistemos tvarkytojai, ir ministras sutarė, kad turi būti skatinamas atliekų rūšiavimas, kad kuo mažiau atliekų patektų į komunalinių atliekų sąvartynus.

Ministras pabrėžė, kad tokių apsilankymų regionuose su konkrečiais darbo tikslais jo darbotvarkėje bus nuolatos, nes svarbu gyvai susipažinti su situacija, visiems kalbėtis ir ieškoti optimaliausių sprendimų aplinkosaugos sektoriuje.