Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.28 10:25

Paaiškino, kas vyko per sovietmetį primenantį koncertą Ignalinoje

Žinomi žmonės feisbuke ėmė tyčiotis iš per Kalėdas Ignalinos kultūros ir sporto centre surengto koncerto, kurio metu trumpam grįžta į sovietmetį ir parodyta, kaip panašūs koncertai atrodė prieš 40 metų.

„Svajoju gyvent Ignalinoje? Data tikra. Kas netikite, pasitikslinkite Ignalinos kultūros centro FB“, – ta pačia nuotrauka pasidalijo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentas Rimvydas Laužikas.

Kas iš tikro vyko Ignalinoje?

Antrą Kalėdų dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre tradiciškai pasveikinti geriausi rajono sportininkai bei paminėtas Ignalinos kultūros namų 40-metis. Jame trumpam sugrįžta į 1976-uosius metus. Dėl žiūrovų gausos koncertas buvo kartojamas. Spektaklį kūrė režisierė Jolanta Narbutaitienė. Koncertas aprašytas Ignalinos savivaldybės tinklalapyje.

„Koncertas pradėtas vaizdeliu: vyras ir žmona, besiruošdami į Kalėdinį koncertą, surandą seną laikraštį, kuriame rašoma apie Ignalinos kultūros namų atidarymo šventę. Moteris taip norėtų pamatyti, kaip tuomet atrodė koncertas, o tą norą išgirdęs Kalėdų senelis jį ima ir išpildo. Nustebusi ir šiek tiek išsigandusi pora atsiduria 1976-ųjų metų koncerte. Scenoje, kuri papuošta užrašu „Menas priklauso liaudžiai“, skamba seni šlageriai, pasirodo tų laikų estradinė grupė, ryškiaspalviais apdarais vilkintys šokėjai, uniformuoti mokinių kolektyvai, žygiuoja ir dainuoja pionieriai, o tautinių šokių šokėjai sukasi rateliu pagal dainą „Mūs kolūkio pirmininkas vidury ratelio...“.

Jaunesniems žiūrovams tokie vaizdai, matyt, nebuvo nei labai įdomūs, nei suprantami, na o vyresniems tai kėlė šypseną, nes viskas atsimenama, matyta ir patirta. Vėliau pora, Asta ir Eimantas, stebuklingai sugrąžinami į šiuos laikus. Jie su džiaugsmu kviečia pasigrožėti tuo, ką geriausio turime dabar. Meno mėgėjų dainų ir šokių kolektyvai dovanoja puikių kalėdinių akimirkų, koncertuoja šventės svečiai – grupė „Dar“, – rašoma svetainėje internete.

Mano, kad pasipiktinusių požiūris – kiek nesveikas Ignalinos rajono savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene Lina Kovalevskienė DELFI sakė apie dėl nuotraukų feisbuke kilusį pasipiktinimą girdėjusi, tačiau to nesureikšminanti. „Vyko kalėdinis koncertas, kurio metu buvo suvaidintas gabalėlis iš 1976-ųjų metų koncerto. Tais metais buvo atidaryti kultūros namai, jie kaip tik per Kalėdas minėjo 40-metį. Tai buvo padaryta „juoko forma“, tiesiog Kalėdų senelis vieną porą pradangino į tuos metus. Jie pamatė, koks tada buvo koncertas, kaip atrodė viskas ir sugrįžo į dabartį“, – siužetą nupasakojo L. Kovalevskienė.

Jos teigimu, sureaguota nuotraukas pamačiusių buvo per jautriai. Savivaldybės atstovė taip pat pridūrė mananti, kad pasipiktino vaidinimu tik tie, kurie jame nebuvo ir nematė viso konteksto. „Kas kaip norėjo, tas taip suprato. Gal didelio tų laikų pašiepimo ir nebuvo, bet visa ta atributika, tai taip – su humoru. Kas pasipiktino, manau, tai jau tų žmonių problemos. Tas pats kaip su Grūto parku. Manau, tai jau žmonių kažkoks jau kiek nesveikas požiūris“, – dėstė pašnekovė.

Tokios pat idėjos laikosi apžvalgininkas Rytas Staselis, pasigedęs konteksto:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi