Naujienų srautas

Lietuvoje

2016.12.28 12:06

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nuotekų vamzdžių avarijos Vilniuje

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.12.28 12:06

Trečiadienį ketinama atšaukti ekstremalią situaciją dėl ekologinės nelaimės Vilniuje. Dviejų nuotekų vamzdžių avarija Vilniaus Upės gatvėje penktadienį įvyko šalia kylančio verslo centro požeminės aikštelės statybvietės.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Anatolijus Koržovas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įvykusios avarijos. Tyrimo metu bus siekiama nustatyti asmenis, pažeidusius statybą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus, dėl kurių kaltės įvyko avarija ir buvo padaryta didelė žala aplinkai. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 271-1 str. (Statybą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimas) 1 dalį.

Aplinkosaugininkai atidžiai stebi Neries būklę  avarijos. Iškart po avarijos sušauktame Vilniaus miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje gruodžio 23 d. dalyvavę Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Vilniaus RAAD) pareigūnai siūlė taikyti ir kombinuotus avarijos padarinių likvidavimo būdus, kad teršalai nebūtų leidžiami į Nerį, pvz.: laikinai sustabdyti vandens tiekimą ir nuotekas išvežti į nuotekų valymo įrenginius. Ekstremaliųjų situacijų komisija priėmė sprendimą, patogesnį Vilniaus miesto gyventojams, tačiau žalingesnį gamtai – Neries upės ekosistemai.

Per visas šventines dienas Vilniaus aplinkosaugininkai stebėjo avarijos vietą, reguliariai ėmė Neries upės vandens mėginius. Atsižvelgus į prognozuojamą teršalų bangos sklidimą, mėginiai pastarosiomis dienomis imami ir Nemuno žemupyje. Atlikus išsamius laboratorinius tyrimus bus gauti tikslūs duomenys, kuriais remiantis, bus galima įvertinti aplinkai padarytą žalą. Preliminarių laboratorinių rezultatų laukiama iki šios savaitės pabaigos.

Vilniaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai informavo, kad kritusių žuvų Neries upėje nepastebėta, vandens lygis aukštas, o upės srovė – stipri, todėl tikimasi, kad į Nerį patekusios miesto nuotekos nepadarė reikšmingo neigiamo poveikio Neries ekosistemai.

Dėl avarijos į Nerį pateko apie 20 tūkst. kubinių metrų nuotekų. Avarijos priežastis vertina Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, o Aplinkos ministerija nustatys žalą gamtai.

Išsiaiškinę atsakingus asmenis, pareigūnai žada iš jų išieškoti žalą. Incidentą aplinkos ministras yra pavadinęs viena didžiausių ekologinių nelaimių Lietuvoje per pastaruosius metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas