captcha

Jūsų klausimas priimtas

Suskaitmeninti seniausi videodokumentai Lietuvoje

„SONY V-30H ir SONY V-60H“ – šie magnetinių videodokumentų juostų tipų pavadinimai ilgą laiką nedavė ramybės Lietuvos ypatingojo archyvo darbuotojams. Archyve metų metus gulėjo 21 tokia juosta, tačiau niekaip nepavyko rasti įrangos joms peržiūrėti ir iššifruoti. O kai paieškos galiausiai davė vaisių, paaiškėjo, kad juostose – seniausi Lietuvoje išlikę videodokumentai.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

„Jos buvo rastos su visais KGB dokumentais. Tiesiog mes, kadangi tokių juostų nematėme, iš pradžių manėme, kad čia kažkokios magnetofonų juostos. Paskui, kai prasidėjo jau galimybė pradėti skaitmeninti dokumentus, video dokumentus, nuvežėme į Centrinį valstybės archyvą, kur skaitmeninami tokio pobūdžio dokumentai. Tačiau jie pasakė, kad jie nematė tokių juostų. Tada kreipėmės ir į Lietuvos televiziją – pasakė, kad irgi nematė tokių juostų“, – teigia Lietuvos ypatingojo archyvo direktoriaus pavaduotojas Kęstas Remeika.

Po ilgus metus trukusių konsultacijų su specialistais Didžiojoje Britanijoje, Japonijoje ir kitur bei nesėkmingų paieškų, kas Lietuvoje galėtų niekieno, be KGB mūsų šalyje nenaudoto formato juostas ištirti, iššifruoti ir suskaitmeninti, paslaptingieji įrašai pagaliau prikelti antram gyvenimui, o informacija perkelta į šiuolaikines laikmenas.

Tuomet ir paaiškėjo, kad tai – seniausi Lietuvoje išlikę video dokumentai, įrašyti pusės colio 9 takelių magnetinėse juostose.

Daugiau – reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...