Lietuvoje

2016.12.27 16:16

Vilniuje atšaukiama ekstremalioji situacija

LRT.lt2016.12.27 16:16

Į sostinės savivaldybę susirinkusi Ekstremaliųjų situacijų komisija nusprendė nuo rytdienos atšaukti ekstremaliąją situaciją sostinėje, nes avarija Upės gatvėje buvo sėkmingai likviduota, rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

„Vilniaus vandenų“ atlikti bandymai rodo, jog suremontuotu vamzdynu atnaujintas nuotekų tekėjimas veikia įprastu režimu, tačiau ir toliau bus atidžiai stebimas. Atšaukus ekstremaliąją situaciją, tolimesni tyrimai dėl kaltųjų nustatymo ir padarytos žalos gamtai toliau vyks atskirai: avarijos priežastis aiškinsis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos prie AM sudaryta komisija, o gamtai padarytą žalą nustatys Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas. Pastaruosius duomenis tikimasi surinkti iki kitos savaitės.

Praėjusį penktadienį avarijos Upės g. metu buvo nutraukti du magistraliniai nuotekų vamzdžiai, kuriais nuotekos iš siurblinės Upės gatvėje teka į Vilniaus nuotekų valyklą prie Gariūnų. Šiais magistraliniais vamzdžiais nuotekos teka iš Žirmūnų, Antakalnio, Baltupių ir Jeruzalės rajonų.  Nors didžioji dalis Vilniaus geriamojo vandens ir nuotekų vamzdžių buvo įrengta prieš kelis dešimtmečius, avarijos metu nukentėjusios linijos buvo įrengtos tik prieš 10 metų, statant pirmąjį biurų pastatą „Green Hall“. Likviduojant avariją, buvo sujungti abu nutraukti vamzdžiai. Nuotekų tekėjimas vamzdynu buvo atnaujintas šeštadienį, apie 21 valandą. 

Iškart po avarijos dalį nuotekų, kiek tai buvo įmanoma technologiškai, pavyko nukreipti kitais vamzdynais.  Kai siurblinėje nepakako  įrengto rezervuaro, kurio dydžio pakanka kelioms valandoms nuotekoms kaupti, neišvengiamai dalis apvalytų nuotekų pateko į Nerį. Preliminariais duomenimis, dėl avarijos į upę išleista maždaug 20 tūkst. kubinių metrų nuotekų, tikslesni skaičiai Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentą pasieks artimiausiomis dienomis.  „Vilniaus vandenų“ specialistų vertinimu, maždaug pusę tuo metu susidariusių ir į upę išleistų nuotekų sudarė paviršinis lietaus vanduo. Likusią pusę – buitinės nuotekos, kurios tarpinėse nuotekų stotyse yra dalinai valomos fiziniu būdu.

Siekiant sumažinti į Nerį patenkančių nuotekų kiekį, po avarijos Žirmūnų, Antakalnio, Baltupių ir Jeruzalės mikrorajonuose buvo sumažintas vandens slėgis. Kaip rašoma pranešime, visiškai išjungti vandens nebuvo galima, nes tokiu atveju negalėtų funkcionuoti Antakalnio, Santariškių ligoninės, gimdymo namai ir kitos įstaigos.

Be to, sustabdžius vandens tiekimą, būtų užsikimšusios nuotekų trasos daugiabučiuose namuose, o tai galėjo lemti kitas avarijas.

Vertindamas avarijos likvidavimo operaciją, meras R. Šimašius pastebėjo, kad nors pati avarija likviduota operatyviai, yra ką patobulinti, iš ko pasimokyti,  siekiant ateityje krizes suvaldyti dar operatyviau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.