Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.27 13:43

Ekstremali situacija Vilniuje dar neatšaukiama

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.12.27 13:43

„Ekstremali situacija lieka“, – prieš antradienį vykusio Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Pasak jo, ekstremali situacija neatšaukiama dėl biurokratinių priežasčių, kad greičiau būtų galima suskaičiuoti nuostolius.

Pasak R. Šimašiaus, nuostolių viena dalis bus susijusi su tvarkymo išlaidomis, bet didesnė dalis nuostolių susidarys suskaičiavus gamtai padarytą žalą.

„Dėl ko įvyko avarija, vienareikšmiai atsakyti yra anksti, tai nustatys ekspertai“, – teigė Vilniaus meras.

Pasak jo, vanduo vilniečiams nebuvo užsuktas ne tik dėl jų patogumo, bet ir dėl to, kad esą tuomet galėjo kilti pavojus gyvybėms, mat vandens tiekimas tuomet būtų nutrauktas ir Antakalnio klinikoms.

Penktadienį Upės gatvėje, prie „Barclays“ informacinių technologijų centro pastato, šalia požeminės automobilių aikštelės statybvietės trūkus dviem magistraliniams nuotekų vamzdžiams atsivėrė didelė įgriuva.

Šiais vamzdžiais tekėjo nuotekos iš Žirmūnų, Antakalnio, Baltupių ir Jeruzalės mikrorajonų. Likviduojant avariją, keletą valandų nuotekos buvo kaupiamos tarpinėje nuotekų stotyje, tačiau persipildžius rezervuarams nuotekos pradėtos leisti į Neries upę. Preliminariais vertinimais, į Nerį galėjo patekti apie 20 tūkst. kubinių metrų nuotekų.

Avarijos likvidavimo metu įgriuvos vietoje pirmiausiai teko išsiurbti subėgusias nuotekas, vėliau suvežti kelis tūkstančius kubinių metrų grunto, jį sutvirtinti. Avarijos likvidavimo darbus vykdė apie 100 įvairių tarnybų specialistų.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sako, kad ši avarija – viena didžiausių pastarųjų metų ekologinių nelaimių, jos poveikis aplinkai bus įvertintas artimiausiu metu.

Statybos leidimas verslo centro „Green Hall 3“ požeminei automobilių stovėjimo aikštelei išduotas šių metų gruodžio 13-ąją. Leidimą Vilniaus miesto savivaldybė išdavė bendrovei „Upės projektai“, priklausančiai verslininko Arūno Martinkevičiaus koncerno SBA valdomai įmonei „Urban Inventors“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23