Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.27 11:04

Po didžiulės nuotekų avarijos „Green Hall“ plėtotojai žada nepriklausomą tyrimą

ELTA 2016.12.27 11:04

„Green Hall 3“ verslo centro projektą vystanti įmonė „Urban Inventors“ žada bendradarbiauti su visomis institucijomis tiriant nuotekų avarijos Upės gatvėje priežastis, tačiau atliks nepriklausomą nelaimės aplinkybių tyrimą, sako bendrovės generalinis direktorius Lionginas Šepetys.

Antradienį spaudos konferenciją surengę projekto vystytojai pabrėžė, kad avarija įvyko „Vilniaus vandenų“ magistralinėje trasoje, šalia sklypo, kur statoma „Green Hall 3" požeminė stovėjimo aikštelė. Leidimas statyti aikštelę išduotas įmonei „Upės projektai", kurią valdo „Urban Inventors“, sklypas, kuriame vykdomi darbai, taip pat priklauso „Upės projektams". 

„Mes matome ir traktuojame, kad avarija įvyko „Vilniaus vandenų" trasoje. Tai yra labai svarbus aspektas“, – teigė L. Šepetys. 

Žemės kasimo darbus Upės g. esančiame sklype vykdo „Stiebasta“, o atraminių sienų ir pamatų projektavimo bei įrengimo darbus – UAB „Vilniaus rentinys". „Urban Inventors“ vadovo teigimu, įmonė visokeriopai prisidės prie avarijos priežasčių nustatymo ir pasekmių likvidavimo. 

„Mes labai atsakingai pareiškiame, kad prisidėsime prie iniciatyvų, kurios padės spręsti ekologinę situaciją Neries upėje (...) tiek pinigais, tiek savo iniciatyva, tiek darbais“, – kalbėjo L. Šepetys. 

Apie galimas nelaimės priežastis, kaltininkus ir nuostolius L. Šepetys nebuvo linkęs kalbėti, kol nėra atliktas išsamus tyrimas. Dėl avarijos požeminės aikštelės statybos darbai yra sustabdyti, kada jie bus atnaujinti – kol kas neaišku. 

Avarija Vilniuje, Upės gatvėje, įvyko penktadienio popietę, kuomet dėl žemės įgriuvos buvo pažeisti du magistraliniai nuotekų vamzdžiai. Šiais vamzdžiais tekėjo nuotekos iš Žirmūnų, Antakalnio, Baltupių ir Jeruzalės mikrorajonų. Nelaimė buvo likviduota naktį iš šeštadienio į sekmadienį, iki to laiko dalinai apvalytos nuotekos buvo leidžiamos į Nerį. Preliminariais vertinimais, į upę galėjo patekti apie 20 tūkst. kubinių metrų nuotekų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23