Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.27 14:34

Aplinkos ministras: nuotekų vamzdžių avarija Vilniuje – viena didžiausių ekologinių nelaimių

ELTA 2016.12.27 14:34

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sako, nuotekų vamzdžių avarija Vilniuje Upės gatvėje – viena didžiausių pastarųjų metų ekologinių nelaimių.

Ministro K. Navicko teigimu, tai didžiausia pastarųjų metų ekologinė nelaimė Lietuvoje, tačiau preliminarios gamtinės sąlygos buvo palankios taršos poveikiui sumažinti – vandens lygis Neryje padidėjęs, orai buvo šalti.

„Didžiausias nerimas kyla dėl lašišų ir šlakių populiacijos“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė aplinkos ministras.

K. Navicko teigimu, likviduojant nuotekų avariją Vilniuje visos tarnybos suveikė labai gerai, o preliminarus Neries upės užterštumo mastas paaiškės šią savaitę.

Pasak K. Navicko, cheminių Neries vandens tyrimų rezultatai paaiškės jau antradienį, o deguonies kiekio upėje duomenų tikimasi sulaukti ketvirtadienį. Žalai įvertinti antradienį Aplinkos ministerijoje taip pat susirinks speciali darbo grupė.

Ministras taip pat teigė, kad nutraukus vandens tiekimą gyventojams būtų apsaugota aplinka, tačiau gyventojams tai būtų turėję itin neigiamų pasekmių.

„Šitoje situacijoje visos tarnybos suveikė idealiai arba labai gerai, nes, kai mačiau rezultatą ryte, jis teikė vilčių“, – kalbėjo K. Navickas.

Avarija Vilniuje, Upės gatvėje, įvyko penktadienio popietę, kuomet žemės nuošliaužos metu buvo pažeisti du magistraliniai nuotekų vamzdžiai. Šiais vamzdžiais tekėjo nuotekos iš Žirmūnų, Antakalnio, Baltupių ir Jeruzalės mikrorajonų. Nelaimė buvo likviduota naktį iš šeštadienio į sekmadienį, iki to laiko dalinai apvalytos nuotekos buvo leidžiamos į Nerį. Preliminariais vertinimais, į upę galėjo patekti apie 20 tūkst. kubinių metrų nuotekų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi