Lietuvoje

2016.12.25 21:20

Kalėdų dieną Bernardinų bažnyčioje – šventiniai pietūs nepasiturintiesiems

Lukas Šniolis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.25 21:20

Vilniaus Bernardinų bažnyčioje trečius metus iš eilės pirmąją Kalėdų dieną surengti šventiniai pietūs nepasiturintiesiems. Organizatoriai sako norintys, kad kiekvienas pajustų šventinę nuotaiką.

Susikaupimas, malda, draugija ir skanus maistas – taip sekmadienio popietę šventinį laiką leido nepasiturintys žmonės.

„Svarbu todėl, kad yra Kalėdos, Jėzaus gimimo šventė, kadangi visi žmonės sutinka savo namuose, o kurie neturi, reikia ir jiems pamatyti, reikia ir jiems padaryti šventę. Tai yra Dievo gimtadienis, kuris yra ne vien tik tam, kuris gali sau leisti pasidaryti šventę, yra žmonių, kurie sau to negali leisti, neturi pinigų, neturi sąlygų“, – aiškina brolis Evaldas Darulis.

Šventinius pietus nepasiturintiems gamino virtuvės šefas Gianas Luca Demarko. Jo gimtojoje Italijoje parapijiečių tradicija, per šventes pamaitinti stokojančius, gyvuoja jau labai seniai. Italas šventiniam stalui kartu su 40 savanorių iš paaukotų maisto produktų paruošė kelių rūšių šaltų ir karštų patiekalų.

„Pirmieji patiekalai bus labai tradiciniai, turime mišrainių, silkių pataluose ir pašteto, kad žmonės galėtų pradėti su tradicija, po to padarysime sriubytę, mums padovanojo vištienos iš kaimo, tai padarėme sultinys, – vardija virtuvės šefas G. L. Demarko. – Pagrindiniam patiekalui bus kiaulienos sprandinė apelsinų sultyse su kriaušių ir burokėlių salotomis, o desertui turime daug šokoladinių keksų, kuriuos mums padovanojo mano kolegė.“

Pietų dalyviai džiaugėsi ir nedrąsiai dėkojo šventės organizatoriams ir savanoriams.

 „Labai laimingi visi, labai noriai padedame, norime atiduoti visą savo sielą, džiaugsmą, šventę tiems žmonėms, kurie nemato tos šventės ir galbūt pirmą kartą sutinka tokiame rate ir prie tokio stalo“, – tikina savanorė Emilija Pašukonytė.

Trečią kartą Vilniaus Bernardinų bažnyčios parapijos iniciatyva surengtoje kalėdinių pietų šventėje pamaitinta 70 nepasiturinčių žmonių.