captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kūčios – ne tik šeimos, bet ir bendruomenių šventė

Kūčių vakarienė – viena iš tautinių lietuvių šeimų tradicijų. Daugiau nei dešimtmetį prie bendro Kūčių stalo sėda Alytaus rajono Alovės kaimo bendruomenė – laužia kalėdaitį, pagerbia mirusius bendruomenės narius, dėkoja kaimynams už paramą ir spėja ateitį.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Aloviškiai įsitikinę, kad tradicijos bendruomenę vienija, ypač – susėdimas prie Kūčių stalo. Kaime yra nemažai vienišų žmonių, išgyvenančių nelaimes ir netektis – jiems bendruomenės parama itin reikalinga.

„Su kai kuriais bendruomenės žmonėmis kartais susitinkame tik sykį per metus. Ir tas bendravimas, šilumos atidavimas vienas kitam tampa labai svarbus. Žmonės daugiau suartėja, susieina, tiesiog vienas kitam į akis pasižiūrime. Yra žmonių, kurie gyvena po vieną, dviese ir jiems labai svarbi šitą Kūčių vakarienę pavalgyti su visais. Vien tik kalėdaičio laužymas kiek daug reiškia, kai žiūri žmogui į akis ir linki gero“, – mano Alytaus r. Alovės kaimo bendruomenės pirmininkė Asta Kisielienė.

Šie metai katalikams – gailestingumo metai, todėl, pasak dvasininkų, itin svarbu per Kūčias geru žodžiu paminėti ir laimingus, ir liūdinčius, ir nusidėjusius, ir atgailaujančius.

Daugiau – reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...