Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.24 20:01

Sostinėje nutrauktų nuotekų vamzdžių atstatymo darbai gali būti baigti jau artimiausią naktį

Sostinėje, Upės gatvėje nutrauktų nuotekų vamzdžių atstatymo darbai pradėti šeštadienį po pietų, o Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad darbai gali būti baigti jau artimiausią naktį. 

Nutrauktų nuotekų linijų atstatymo darbai  eina į pabaigą - abu vamzdžius tikimasi sujungti ir nuotekų srautą jais atnaujinti naktį iš šeštadienio į sekmadienį, sako „Vilniaus vandenys“ Komunikacijos skyriaus vadovas Antanas Bubnelis.

Maždaug 16 valandą buvo pradėtos montuoti nutrauktų vamzdžių movos. Kaip ir planuota, nuotekų vamzdžius tikimasi sujungti ir nuotekų srautą jais atnaujinti šiąnakt.

Taip pat, siekiant išvengti papildomų įgriuvų, toliau gruntu tvirtinama statybų aikštelėje suformuota atraminė siena.

„Šiuo metu gruntas yra tvirtinamas, šiandien (šeštadienį – BNS) popiet ketinama pradėti nuotekų vamzdžių atstatymo darbus“, – pranešime šeštadienį ryte sakė įmonės Komunikacijos skyriaus vadovas Antanas Bubnelis.

Dėl Upės gatvėje nutrauktų nuotekų vamzdžių ir įgriuvos Vilniaus mieste paskelbta ekstremalioji padėtis. Žirmūnų, Jeruzalės, Baltupių ir Antakalnio rajonų gyventojai šiuo metu prašomi kiek įmanoma sumažinti vandens vartojimą, ir nuotekas, kol avarija bus likviduota.

Tikimasi, kad avarija bus pašalinta greičiau, nei planuota, galbūt net šįvakar.

„Noriu padėkoti vilniečiams, kurie sumažino nuotekų kiekį, kad nuo vėlyvo vakaro iki dabar kuo mažiau žalos būtų padaryta upei. Kol neužbaigti avarijos likvidavimo darbai, vilniečių ir toliau prašau kiek įmanoma apriboti vandens vartojimą ir nuotekų kiekį, nes tai bus mūsų visų gamtos saugojimas.

Meras atkreipė dėmesį į ištikusios situacijos rimtumą: Jei būtų buvę galima avariją likviduoti per 2-3 valandas, būtų priimtas kitoks sprendimas – užsuktas ir apribotas vandens tiekimas gyventojas, tačiau skubiai sušaukta Ekstremaliųjų situacijų komisija išnagrinėjo padėtį ir nusprendė, jog palikti be vandens šventiniu laikotarpiu vaikus, senolius, neįgaliuosius ir kitus miestiečius būtų nežmoniška ir nesąžininga visų atžvilgiu, ypač tokiu laikotarpiu, kai vandens vartojimas kritiškai svarbus ir reikalingas.

„Noriu pasakyti, kad ekstremalioji situacija paskelbta kai tik paaiškėjo situacijos rimtumas. Operatyviai sušaukta Ekstremaliųjų situacijų komisija skubiai susirinko ne dėl to, kad įvyko įgriuva, o dėl to, kad reikėjo priimti sprendimą – ar užsukti vandenį kone pusei Vilniaus gyventojų, ar susitaikyti su tuo, kad nors ir apvalyta, dalis teršalų pateks į Nerį“, – sakė Meras.

Kol kas dar nėra nustatytos įvykio priežastys. Pasak mero, padaryta žala didžiulė ir net menkiausios nuotekos į upę yra nedovanotina. Ištyrus, žala bus išieškota iš kaltų asmenų. O paskelbta ekstremali situacija bus tol, kol avarija nebus likviduota.

Šeštadienio naktį į avarijos vietą buvo suvežtas gruntas ir užpilta šalia nutrauktų vamzdžių susidariusi duobė.

Po penktadienį įvykusios avarijos keletą valandų nuotekos buvo kaupiamos tarpinėje nuotekų stotyje, esančioje už kelių šimtų metrų nuo avarijos vietos. Tačiau vakare, persipildžius tarpiniams rezervuarams, jos buvo pradėtos leisti į Neries upę, netoli tilto šalia Edukologijos universiteto.

„Vilniaus vandenys“ informuoja, kad nutrauktais magistraliniais nuotekų vamzdžiais iš siurblinės Upės gatvėje nuotekos įprastai pumpuojamos į netoli Gariūnų esančią Vilniaus Nuotekų valyklą – šiais vamzdžiais nuotekos teka iš Žirmūnų, Antakalnio, Baltupių ir Jeruzalės mikrorajonų. Dalis šių nuotekų, kiek leidžia technologinės galimybės, yra pumpuojamos aplinkinėmis trasomis. Šioje vietoje buvo įrengti du vamzdžiai, vienas įprastai naudojamas kaip atsarginis. Deja, avarijos metu buvo nutraukti abu vamzdžiai.

„Vilniaus vandenys“: po avarijos Upės gatvėje į Nerį tekėjo jau šiek tiek išvalytos nuotekos

Dėl sostinėje, Upės gatvėje nutrauktų nuotekų vamzdžių avarijos į Nerį maždaug parą tekėjo jau šiek tiek išvalytos nuotekos, sako įmonės „Vilniaus vandenys“ Komunikacijos skyriaus vadovas.

Pasak Antano Bubnelio, į upę jau galėjo patekti keliolika tūkstančių kubų nuotekų.

„Vakar (penktadienį – BNS) vakare nuotekos buvo pradėtos leisti, todėl galima sakyti, kad jų sutekėjo apie keliolika tūkstančių kubinių metrų. Be abejo, tai yra daug, žala gamtai padaryta“, – BNS sakė jis.

Tačiau nuotekos į Nerį tekėjo jau šiek tiek išvalytos.

„Tarpinėse stotyse, tose siurblinėse, per kurias nuotekos keliauja, jos iš dalies yra valomos. Taikomas fizinis valymo būdas – yra tokios specialios grotos. Tai nėra taip, kad jos į vandenį patenka visiškai visiškai nevalytos. Bet galutinis, cheminis išvalymas vyksta tik vienoje Vilniaus vietoje, į kurią, trūkus vamzdžiams, nuotekos nebepateko“, – teigė A. Bubnelis.

Tačiau jis negalėjo pasakyti, koks teršalų kiekis yra sulaikomas per pirminius nuotekų valymo procesus.

Pasak A. Bubnelio, nuotekų labiau išvalyti tarpinėse stotyse jau nebeįmanoma.

„Papildomų valymo priemonių taikyti nėra įmanoma“, – teigė jis.

Leidimas darbams statybvietėje išduotas gruodžio 13-ąją

Didelė dviejų nuotekų vamzdžių avarija Vilniaus Upės gatvėje įvyko šalia kylančio verslo centro „Green Hall 3“ požeminės automobilių stovėjimo aikštelės statybvietės, kurioje leidimas darbams išduotas šių metų gruodžio 13-ąją.

Šį leidimą Vilniaus miesto savivaldybė išdavė bendrovei „Upės projektai“, priklausančiai verslininko Arūno Martinkevičiaus koncerno SBA valdomai įmonei „Urban Inventors“. 

„Projektas buvo parengtas pagal visas jam išduotas sąlygas ir suderintas bei patvirtintas visų atsakingų institucijų. Prieš tai būsimoje statybų vietoje buvo atlikti geologiniai ir archeologiniai tyrimai“, – sakoma SBA viešųjų ryšių vadovės Virginijos Dunauskienės šeštadienį atsiųstame pranešime.

Pasak jos, „Upės projektai“ yra sklypo, kuriame statomi „Green Hall“ pastatai, savininkė.

V. Dunauskienė be kita ko BNS paaiškino, kad „Upės projektai“ statyba neužsiima, ji atsakinga už šio verslo centro vystymą ir tam samdo kitas įmones. Šiuokart statybų generalinis rangovas yra bendrovė „Contestus“. Žemės kasimo darbus Upės gatvėje esančiame sklype vykdo „Stiebasta“, o atraminių sienų ir pamatų projektavimo ir įrengimo darbais rūpinasi įmonė „Vilniaus rentinys“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi