Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.23 22:45

Švenčių dienomis – aktyvesnis vairuotojų tikrinimas

Šventiniu laikotarpiu saugaus eismo priežiūrai policijos pareigūnai skirs ypatingą dėmesį. Keliuose jau vyksta specialios priemonės: mažinama tolerancija greičio viršijimui, tikrinamas vairuotojų blaivumas, skiriamas dėmesys pėsčiųjų saugumui.

Kaune penktadienį surengtas policijos reidas, per kurį tikrintas vairuotojų blaivumas. Prieš šventes skubančius vairuotojus sveikino ir saugaus kelio linkėjo ne tik pareigūnai. Vilku, briedžiu ir kiškiu persirengę policijos rėmėjai bei šuniukas–policininkas Amsis vairuotojams dovanojo atšvaitų ir kvietė išmėginti kitokius blaivumo testus. 

Akcijos tikslas – vairuotojams priminti apie saugumą kelyje. 

„Yra keli tikslai, bet pagrindinis yra prevencija. Su ta gerąja kalėdine dvasia, kad visi suprastume, kad ir prevencija, ir saugus vairavimas yra visų mūsų gėris ir kad nėra kažkoks baubas, kai sustabdo, patikrina, o kaip tik geras dalykas”, – aiškina akcijos organizatorius Danas Viluckas.

Pareigūnų teigimu, įprastai per šventes avarijų būna mažiau, bet neblaivių vairuotojų padaugėja.

„Neblaivių vairuotojų būna net po ilgojo savaitgalio, tai tos priemonės tokios, kai žmonės nesaikingai vartoja alkoholio ir tai trunka ne vieną dieną, o pasibaigus šventiniam periodui reikia važiuoti ir sėda neblaivūs. Reikia neatsipalaiduoti, negalvoti, kad policija taip pat turės išeiginių, kad jų ilgasis savaitgalis laukia. Tikrinsim, žiūrėsim ir stebėsim, kad įvykių nebūtų”, – žada Kauno apskr. VPK Kelių policijos viršininkas Danas Česnauskas.

Nuo gruodžio 24-osios iki sausio 1-osios tam tikruose kelių ruožuose stacionarūs greičio matuokliai fiksuos net menkiausią greičio viršijimą, netaikant jokios tolerancijos. Pareigūnai primena, kad greičio viršijimas iki 10 km/val yra teisės pažeidimas ir užtraukia administracinę atsakomybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi