Lietuvoje

2016.12.23 23:14

Valstybės saugumo departamentas instruktavo naująją valdžią

Tomas Kavaliauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.23 23:14

Valstybės saugumo departamentas (VSD) naująjį ministrų kabinetą supažindino su žvalgybos veikla ir grėsmėmis nacionaliniam saugumui. Saugumo vadas ministrams dar kartą priminė apie grėsmes, ypač iš Rytų, mat Rusija ir Baltarusija Lietuvoje gali veikti prisidengdamos terorizmu. Apie žvalgybos naudą ir prasmę po naujųjų žadama supažindinti ir Seimą, nes čia keliuose kompiuteriuose metų pradžioje rasta su Rusijos žvalgyba siejama šnipinėjimo įranga.

Pirmą kartą Valstybės saugumo departamentas surengė ne pavienius, o visos vyriausybės mokymus, per kuriuos pasidalijo informacija apie žvalgybą.

„Šiandien mes tiesiogiai kalbėjome apie grėsmes valstybėje, kokios kyla, pristatėme iš kontržvalgybos krypties keletą pavyzdžių, čia buvo daugiausiai koncentruojamasi“, – sako VSD vadovas Darius Jauniškis.

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, jog VSD informacija buvo naudinga, ypač naujiems žmonėms vyriausybėje.

„Sužinojome viską, kas yra reikalinga, kad yra VSD, kokia paskirtis, misija, tikslai, kokios yra grėsmės, susijusios su geopolitine situacija, kaip jų išvengti, kaip apsisaugoti, kaip sprendimus priiminėti ministrams. Tai yra labai geras pavyzdys,  pradedant dirbti su nauja administracija, naujais žmonėmis, kurie gal mažiau turėjo reikalų suvokti, kokia yra ministro atsakomybė“, – sako premjeras.

Saugumo vadovas ministrams dar kartą priminė apie galimą hibridinį karą ar terorizmą, taip pat nemąžtantį pavojų, ypač iš kaimynių - Rusijos ir Baltarusijos.

„Mes niekada negalime sakyti, kad kažkoks vienišas vilkas ar kažkoks su neaiškia mentaline kryptimi žmogus nepadarys teroristinių aktų, dar nepamirškime ir hibridinio karo, ką esu ne kartą minėjęs“, – teigia D. Jauniškis.

Panašius mokymus VSD  žada rengti ir naujiesiems Seimo nariams. Mat departamento vadas patvirtino, kad metų pradžioje keliuose parlamentarų kompiuteriuose buvo rasta su Rusijos žvalgyba siejama šnipinėjimo įranga. Pasak D. Jauniškio, dar bus sprendžiama, kaip bus kalbamasi su Seimo nariais – frakcijomis ar kita forma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.