Lietuvoje

2013.04.16 11:20

Serbijos Premjeras: Serbija pasiruošusi pradėti derybas su ES

ELTA2013.04.16 11:20

Serbijos Ministras Pirmininkas Ivica Dačičius po jo vadovaujamos delegacijos susitikimo su Premjeru Algirdu Butkevičiumi sakė, kad Serbija padarė nemažą pažangą, kad pradėtų derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą (ES).

Serbijos Ministras Pirmininkas Ivica Dačičius po jo vadovaujamos delegacijos susitikimo su Premjeru Algirdu Butkevičiumi sakė, kad Serbija padarė nemažą pažangą, kad pradėtų derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą (ES).

I. Dačičius taip pat priminė, kad Lietuva yra vienintelė ES valstybė, kuri nėra ratifikavusi Serbijos Stabilizavimo ir asociacijos sutarties su ES.

„Aš esu įsitikinęs, kad Serbijos pažanga yra pakankama, ne tik kad būtų ratifikuota Stabilizavimo ir asociacijos sutartis, bet ir kad būtų paskirta derybų tarp Serbijos ir ES pradžios data“, – antradienį sakė Serbijos Ministras Pirmininkas.

I. Dačičius pažymėjo, kad minėtą sutartį yra ratifikavusios netgi tos šalys, kurios su Serbija turi neišspręstų klausimų.

„Europos Sąjungoje 26 šalys jau yra ratifikavusios šį susitarimą, tarp jų yra ir šalių, kurios tradiciškai galėjo turėti šiokių ar tokių neišspręstų klausimų su mūsų šalimi. Dabar yra klausimas, kodėl šis susitarimas dar nėra ratifikuotas Lietuvoje“, – sakė I. Dačičius.

Serbijos Ministras Pirmininkas išreiškė lūkestį, kad Lietuvos parlamentas Serbijos Stabilizacijos ir asociacijos susitarimą su ES ratifikuos kaip galima greičiau.

„Serbija ir Lietuva yra draugiškos šalys, ir mes neturime jokių priekaištų, kad būtų kokios nors problemos. (...) Mūsų tarpusavio santykiai gali būti geresni visose srityse, taip pat ir ekonomikos srityje. Aš būčiau laimingas, jei Lietuvos pirmininkavimo ES metu Serbija galėtų žengti dar vieną žingsnį pirmyn santykiuose su ES“, – teigė I. Dačičius.

Serbijos Vyriausybės vadovas sakė pakvietęs A. Butkevičių apsilankyti Serbijoje, kad būtų galima ir toliau gerinti dvišalius santykius.

Taip pat I. Dačičius teigė su A. Butkevičiumi aptaręs problemas, kylančias Lietuvos įmonėms investuojant Serbijoje. Pasak jo, yra planuojamos sukurti dvišalės darbo grupės, kurios spręstų ginčytinus klausimus dėl Lietuvos įmonių investicijų Serbijoje.

A. Butkevičius teigė, kad antradienį įvykęs susitikimas „gali būti traktuojamas kaip savotiškas lūžis Lietuvos ir Serbijos dialoge, arba to dialogo atnaujinimas“.

Kalbėdamas apie Serbijos stabilizacijos ir asociacijos susitarimą su ES, Lietuvos Premjeras išreiškė viltį, kad susitikimas, taip pat vėliau vyksiantys Serbijos Vyriausybės vadovo susitikimai su Seimo Pirmininku Vydu Gedvilu ir Prezidente Dalia Grybauskaite „paskatins greičiau ratifikuoti sutartį“.

Premjeras pažymėjo pasisakantis už gilesnę Serbijos integraciją į ES, tačiau pabrėžė, kad tai ilgas ir sudėtingas procesas.

„Tas pasirinktas kelias nėra toks paprastas“, – sakė A. Butkevičius.

Antradienį vykusio susitikimo metu I. Dačičius su Lietuvos vidaus reikalų ministru Dailiu Barakausku pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo kovoje prieš nusikalstamumą, o Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Serbijos užsienio reikalų ministru Ivica Mrkičiumi pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo ES integracijos srityje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.