Lietuvoje

2016.12.23 23:24

Teismo sprendimą griauti Vijūnėlės dvarą R. Malinauskas vadina daugiau nei absurdišku

LRT.lt, BNS2016.12.23 23:24

Vilniaus apygardos teismas nusprendė panaikinti Vilniaus apylinkės teismo sprendimą ir naują ieškinį patenkinti. Pagal šį sprendimą, gyvenamasis namas, esantis Druskininkų centre, ant Vijūnėlės tvenkinio kranto, turi būti nugriautas per 6 mėnesius, teigiama pranešime spaudai.

Vilniaus apygardos teismo sprendimas nugriauti vadinamąjį Vijūnėlės dvarą Druskininkuose yra daugiau nei absurdiškas, teigia kurorto meras Ričardas Malinauskas ir sako tikrai jį skųsiantis Aukščiausiajam Teismui.

„Jeigu teismo sprendimas yra toks, kokį jūs minite, jis, be abejo, bus apskųstas. Tai aukščiau negu absurdo riba ar čia žemiau turėtų būti, net nežinau, kaip geriau išsireikšti“, – penktadienį BNS sakė meras.

Jis pabrėžė, kad visi savivaldybės sprendimai, susiję su šio pastato statyba, buvo teisėti.

„Savivaldybės veiksmai nuo A iki Z yra padaryti teisėti. Pabrėžiu – teisėti. Druskininkuose niekada nuo 1990 metų nebuvo nei kurorto apsaugos zonų, o juoba vienos ar antros, ar trečios juostos. Teismo konstatavimas to, ko gyvenime laisvos Lietuvos nėra būvę, tai yra žemiau bet kokios kritikos“, – tvirtino R. Malinauskas.

Kadangi gyvenamojo namo statyba vyko turint visus būtinus leidimus ir suderinimus, pasak mero, savivaldybei greičiausiai tektų kompensuoti savininkų patirtus nuostolius, kaip nutiko Neringoje.

„Visi leidimai išduoti teisėtai, be jokio menkiausio pažeidimo. Šioje situacijoje savivaldybė tampa politinių intrigų ir užsakymų įkaite, ir jeigu mes Lietuvoje neįrodysime, kas yra kas ir kas yra tiesa, savivaldybei reikės mokėti labai ir labai dideles lėšas, galvojant apie Druskininkų biudžeto dydį“, – BNS sakė R. Malinauskas.

Jis pareiškė, kad Vijūnėlės dvaro byla yra politinis užsakymas.

„Man tenka apgailestauti, kad po tiek metų užuot gyvenę teisinėje valstybėje, mes gyvename politinių užsakymų, kuriuos daro kai kurie konservatoriai, kai kurie liberalai per Generalinę prokuratūrą ir kitus aukštus veikėjus, norėdami vienaip ar kitaip susidoroti su Druskininkų savivaldybės teisėtai išrinkta valdžia, realybėje“, – sakė Druskininkų meras.

Jo duomenimis, vadinamasis Vijūnėlės dvaras praktiškai baigtas statyti ir priduotas, tačiau jame nuolat dar niekas negyvena.

Teisėjų kolegija šį sprendimą motyvuoja tuo, kad šios statybos nebuvo galimos, nes jos vyko rekreacijai skirtoje kurorto apsaugos zonoje, antroje apsaugos juostoje. Pagal teisinį reglamentavimą, žemės sklypams, patenkantiems į Druskininkų miesto, kuriam suteiktas kurorto statusas, teritoriją, yra nustatyta specialioji žemės naudojimo sąlyga – kurorto apsaugos zona. Todėl, į tai turėjo būti atsižvelgta, rengiant Druskininkų miesto teritorijų planavimo dokumentus, šiuo atveju, rengiant detalųjį planą, sujungus žemės sklypus.

Pažymėtina ir tai, kad ginčo žemės sklype buvusių pastatų – valčių nuomos punkto bei kitų statinių pagrindinė tikslinė naudojimo paskirtis yra paslaugų, ne gyvenamoji. Ji niekaip nėra susijusi su gyvenamųjų namų statyba. Be to, detaliojo plano patvirtinimu, ginčo teritorija netapo visuomenine teritorija, ji ir liko rekreacinė.

Aplinkybė, kad ginčo sklypas tapo kito dalimi, kuriame vienas naudojimo būdų yra visuomeninis, dalimi, savaime nereiškia, kad jame išnyko anksčiau nustatyta jo naudojimo paskirtis. Sklypo juridinis prijungimas nepakeitė jo faktinės vietos, tai yra ta pati teritorija, o poreikis rekreacijai nepakito.

Šis sprendimas įsiteisėja nuo jo priėmimo dienos ir per 3 mėnesius, gali būti skundžiamas kasacine tvarka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.