Lietuvoje

2016.12.24 09:00

Laidos „Klauskite daktaro“ kalėdinių dovanų TOP 9

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2016.12.24 09:00

Kalėdų laikotarpis tiesiog persismelkęs dovanojimo džiaugsmu. Tačiau neretai dovanų paieška ir pirkimas sukelia daugiau streso nei džiaugsmo, o ir galutinis rezultatas netenkina. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ – idėjos, kokių sveikatai naudingų dovanų galime padovanoti vieni kitiems. Dalį šių dovanų galite pagaminti ir patys. 

Kaip vieną iš dovanų LSMU profesorius gydytojas Alvydas Unikauskas siūlo kompaktinę plokštelę su atpalaiduojančiomis melodijomis ar gamtos garsais. 

„Tyrimai parodė, kad klausantis ramios muzikos suretėja širdies ritmas, sumažėja kraujo spaudimas, nerimas“, – aiškina A. Unikauskas. 

Taip pat viena iš idėjų – mišinys detoksikacinei voniai, kurį lengvai pagaminsite iš puodelio avižinių dribsnių ir puodelio magnio druskų. Karštoje vonioje, įsipylus šio mišinio, reikėtų gulėti 20–30 minučių. „Tai atpalaiduoja, drėkina odą, išvalo toksinus“, – vardija laidos vedėja Rimantė Kulvinskytė.

Gydytojas taip pat rekomenduoja dovanoti šiaurietiško ėjimo lazdas. Naudojantis jomis, dirba 90 proc. kūno raumenų, lavinama širdies ir kraujagyslių veikla, sumažinama kelių ir klubų apkrova, gerinama pusiausvyra ir laikysena bei apkrova atrodo lengvesnė, negu gaunamas fizinis krūvis. 

„Vaikštant paprastai dirba tik apatinė jūsų kūno dalis. Vaikštant su šiomis lazdomis dirba ir viršutinė – rankos, nugara, pečiai, kaklas, t.y., 90 proc. kūno raumenų“, – pabrėžia gydytojas. 

Daugiau dovanų idėjų sužinosite žiūrėdami laidos įrašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.