Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.16 10:37

Premjeras suabejojo kovos su kontrabanda institucijų vadovų kompetencija?

ELTA 2013.04.16 10:37

Premjeras Algirdas Butkevičius užsimena, kad gali būti suabejota su kontrabanda neefektyviai kovojančių institucijų vadovų kompetencija.

Premjeras Algirdas Butkevičius užsimena, kad gali būti suabejota su kontrabanda neefektyviai kovojančių institucijų vadovų kompetencija.

„Artimiausiu metu įvyks susitikimas su Valstybinės mokesčių inspekcijos, Muitinės departamento, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos, kitų teisėsaugos institucijų vadovais. Manome, kad jie turi sustiprinti savo darbą ir pagerinti situaciją, nes cigarečių kontrabandos mastai yra dideli. Vadovai turi imtis stipresnių priemonių kontrabandos tinklo sunaikinimui Lietuvoje. Jeigu su keliamais uždaviniais nebus susidorojama, gali būti netgi sprendžiamas klausimas dėl tų žmonių kompetencijos“, – antradienį Lietuvos radijui sakė Vyriausybės vadovas.

A. Butkevičius pažymėjo, kad ši Vyriausybė šiuo metu išsikėlė tikslą ženkliai sumažinti cigarečių ir naftos produktų kontrabandos mastus per artimiausius tris mėnesius.

ELTA primena, kad pirmadienį Ministras Pirmininkas šešėlinės ekonomikos mastus šalyje pavadino katastrofiškais. Nei jis, nei finansų ministras Rimantas Šadžius neatskleidė, kokių bus imamasi konkrečių priemonių kovojant su kontrabanda.

Premjeras A. Butkevičius buvo pareiškęs siekį iš „šešėlio ištraukti“ 0,5 proc. nuo bendrojo vidaus produkto.

Jo pirmtako Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė 2011 m. buvo užsibrėžusi tikslą iš šešėlio į valstybės biudžetą „ištraukti“ 1 mlrd. litų pajamų, bet biudžeto pajamų gauta tik apie 640 mln. litų daugiau.

2012 m. pabaigos duomenimis, Lietuva Europos Sąjungoje pagal šešėlinės ekonomikos mastą yra trečia. Analitikų skaičiavimais, likvidavus šešėlinę ekonomiką Lietuvoje į biudžetą būtų papildomai surinkta 7,5 mlrd. litų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi