Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.22 12:55

Pradėjo slinkti ir kita Gedimino kalno pusė

Vilniaus miesto simboliu tapęs Gedimino kalnas ketvirtadienį dar labiau išgąsdino vilniečius – pastebėta nauja nuošliauža. Šįkart nuošliauža pasirodė kitoje pusėje, prie pat lankytojams į kalną kilti skirto tako.

Nors Lietuvos geologijos tarnybos Kvartero geologijos ir procesų poskyrio vyriausiojo geologo Vytauto Minkevičiaus žinia apie naują nuošliaužą iki pokalbio su žurnalistais nebuvo pasiekusi, pašnekovas tikina, jog šis įvykis nėra netikėtas.

„Nuošliaužų slinkimas yra natūralus reiškinys. Gedimino kalne nuošliaužos jau nebe naujiena – ypač po tokio oro, kai po ilgai trunkančio lietaus ir gausių kritulių įvyksta atšilimas. Gruntas įmirko ir nušliaužė nuo kalno“, – aiškina specialistas.

Pasak pašnekovo, šiuo atveju pirmiausiai reikia atlikti tyrimus, suprojektuoti tvirtinimo priemones ir jas įgyvendinti.

„Taip pat svarbu ilgą laiką vykdyti kalno stebėseną. Siūlymai, kaip spręsti Gedimino kalno nuošliaužų problemą, jau 10 metų tie patys“, – tikina jis. V. Minkevičiaus teigimu, artimiausiu metu nuošliaužų tikimybė taip pat išlieka didelė.

„Kol šlaitai nesutvirtinti, nuošliaužos slinks ir toliau. Gedimino kalne šie įvykiai dar kartosis“, – perspėja geologas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi