Lietuvoje

2016.12.21 17:20

Prezidentė įvardijo svarbiausius darbus naujai vyriausybei

ELTA, LRT TV naujienų tarnyba2016.12.21 17:20

Naujas ministrų kabinetas turi mažinti socialinę atskirtį, daugiau dėmesio skirti švietimui ir šalies saugumo pajėgumų stiprinimui, po susitikimo su 17-sios vyriausybės nariais teigė prezidentė.

Tarp prezidentės įvardytų darbų vyriausybei – pensijų kompensavimo proceso užbaigimas, Darbo kodekso sutvarkymas, švietimo sistemos orientacija į darbo rinkos poreikius, šalies saugumo stiprinimas, viešųjų pirkimų procedūrų paprastinimas, valstybinių įmonių darbo efektyvumas ir skaidrumas.

„Jis (valdymas, – ELTA) turi būti efektyvus, bet, pirmiausiai, skaidrus ir garantuoti pajamas valstybei. Kol kas matėme atvirkštinę tendenciją“, – sakė D. Grybauskaitė, pažymėjusi, kad ydinga praktika, kuomet valstybinių įmonių vadovai savo postuose dirba ilgus metus, turi baigtis.

Anot D. Grybauskaitės, neįslaptinti valstybės valdymo duomenys turi būti prieinami visuomenei.

„Turime įsisenėjusią problemą įvairių duomenų bazėse, taip pat „Registrų centrą“, kur, norint įdėti vieną ar kitą dokumentą, ar duomenis, net valstybinės įstaigos turi mokėti dideles sumas“, – pažymėjo prezidentė.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad svarbiausiu starteginiu uždaviniu ji laiko švietimo sistemos reformą.

„Turbūt svarbiausias strateginis prioritetas ir kryptis, kurią turėtų [vyriausybė – LRT.lt] jau rimtai svarstyti ir imtis realių žingsnių – tai mūsų švietimo reforma. <...> Būtina išlyginti mokymo kokybės netolygumus bendrame ugdyme ir tai ir ikimokyklinis, ir aukštasis išsilavinimas, būtina orientuotis į darbo rinkos poreikius“, – sakė prezidentė.

Šalies vadovė taip pat pažymėjo, kad vienas jos asmeninių prioritetų – valstybinių globos įstaigų reforma.

Iki 2018 m. Lietuva savo saugumui ir gynybai turi skirti 2 proc. nuo šalies BVP, sakė prezidentė, pabrėžusi, kad vyriausybė šiuo klausimu laikosi tokios pačios pozicijos.

„Tai ne šiaip sau išlaidos, jos turi būti nukreiptos į kariuomenės modernizavimą. Nors ir nedidelė mūsų kariuomenė, bet ji turi būti pajėgi apsiginti ir rodyti pavyzdį, kaip lėšos naudojamos skaidriai“, – kalbėjo prezidentė.

Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, bendradarbiavimas tarp vyriausybės ir prezidentūros įgauna naują kokybišką postūmį, o D. Grybauskaitės įvardyti prioritetai atsispindi vyriausybės programoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.