Lietuvoje

2016.12.21 08:58

V. Pranckietis paaiškino, kodėl LŽVS dėl PVM lengvatos šildymui balsavo nevieningai

ELTA2016.12.21 08:58

Nevieningas valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos balsavimas Seime dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui pratęsimo parodė, kad joje nėra autoritarinio valdymo, sako šios frakcijos atstovas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. 

Dėl šios pataisos 32 LŽVS nariai balsavo už, 10 – prieš ir 9 susilaikė, tačiau, pasak Seimo pirmininko, tai nereiškia frakcijos susiskaldymo. 

„Frakcija neskilo, frakcija balsavo laisvai, ir aš balsavau taip pat, buvau tarp tų 32-iejų, bet, manau, kad, žinodami padėtį Seime, mes puikiai supratome, kad reikia būti su laimėtojais, o šiuo atveju ir su Lietuvos gyventojų lūkesčiais kartu. O kad parodėme tai, kad nėra kažkokio autoritarinio valdymo ir yra nuomonių skirtumai – tai turbūt irgi yra gerai, ir tai yra geras demokratijos požymis“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis. 

Jo teigimu, frakcijoje buvo sutarta, kad dėl šio klausimo bus balsuojama laisvai, kadangi žinota, kad šis sprendimas vis tiek bus priimtas. 

„Bet žmonės, kurie norėjo parodyti kitokį savo žinojimą ir tikėjimą, tai ir padarė, ir tai irgi yra teisinga“, – pastebėjo Seimo pirmininkas ir pridūrė, kad ekonomika politikoje ne visada yra aritmetika. 

Tai, kad svarstant šias pataisas išsiskyrė LŽVS lyderio Ramūno Karbauskio ir premjero Sauliaus Skvernelio pozicijos, V. Pranckietis aiškino tuo, kad ministras pirmininkas turįs labai rimtų argumentų, kuriuos motyvuoja skaičių kalba. 

ELTA primena, kad Seimas antradienį pritarė siūlymui pusmečiui pratęsti PVM šildymui galiojimą. Už lengvatos pratęsimą balsavo 96 parlamentarai, prieš buvo 13, susilaikė – 13 Seimo narių. Seimas galutinai apsispręsti dėl PVM lengvatos naikinimo turėtų ketvirtadienį, tą dieną bus svarstomas ir kitų metų biudžetas. Šildymui šiuo metu taikomas 9 proc. PVM tarifas, lengvatą panaikinus jis padidėtų iki standartinio 21 proc. tarifo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.