Lietuvoje

2016.12.20 12:17

B. Markauskas: VMVT vadovo postą pretenduoja užimti du kandidatai

ELTA2016.12.20 12:17

Naujasis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sako, kad vadovauti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) pretenduoja du kandidatai. 

Pasak ministro, kandidatus šiuo metu tikrina specialiosios tarnybos, o po jų išvadų bus priimtas sprendimas, ką skirti VMVT vadovu.

„Šiandien esame išsiuntę dvi kandidatūras Specialiųjų tyrimo tarnybos pažymai gauti. Kai bus gauti atsakymai, tada turbūt bus priimtas sprendimas ir vadovo kandidatūra teikiama vyriausybei“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė B. Markauskas.

Ministras tikisi, kad VMVT naują vadovą turės po naujųjų metų.

B. Markauskas tikino, kad kandidatus šiai pozicijai užimti jis radęs be jokio didesnio spaudimo bei diskusijų su tos srities specialistais.

„Tos dvi kandidatūros, manau, tikrai yra stiprios, ir bet kuris iš jų pakankamai bus stiprus“, – neabejojo žemės ūkio ministras ir atskleidė, kad pretendentai buvo jo prašymu.

VMVT vadovą žemės ūkio ministro teikimu tvirtina vyriausybė.

ELTA primena, kad vadovo VMVT neturi nuo spalio, kai iš šių pareigų buvo atleistas ilgametis jos vadovas Jonas Milius, kuriam pareikšti įtarimai dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnyba. Manoma, kad Tvarkos ir teisingumo partijos narys Petras Gražulis per VMVT vadovą siekė nuslėpti įmonėje „Judex“ nustatytus pažeidimus. Apie „Judex“ koldūnuose rastas listerijos bakterijas Lietuvos kolegas informavo Rusijos maisto saugos tarnyba. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.