Lietuvoje

2016.12.20 12:40

R. Karbauskis: šio Seimo kadenciją ketinama sutrumpinti pusmečiu

BNS2016.12.20 12:40

Šios kadencijos parlamentas turėtų dirbti pusmečiu trumpiau, nes kiti Seimo rinkimai turėtų vykti 2020 metų pavasarį, teigia valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasak jo, pratęstoje parlamento rudens sesijoje žadama pateikti Konstitucijos pataisą dėl naujos Seimo rinkimų datos.

„Sausio 12 dieną ruošiamės pateikti Konstitucijos pataisą pusmečiu trumpinti šito Seimo kadenciją, kad būsimi seimai nesusidurtų su tokia situacija, kokia yra dabar – kada reikia sprendimus priimti per kelias valandas, per kelias dienas. Nuo vyriausybės suformavimo iki balsavimo dėl biudžeto turėjome keletą dienų ir tai, ką bando padaryti šita vyriausybė, tai yra tiesiog neįmanoma, bet ji vis tiek turi tą padaryti. Mes Seime turime įvertinti visas aplinkybes ir rasti pinigus, kurių tiesiog nėra. Pavyzdžiui, mokytojų atlyginimams jokių pinigų nenumatyta, o parašai sudėti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Anot jo, bus siūloma parlamento rinkimus rengti pavasarį.

„Nesame griežtai apsisprendę dėl mėnesio, dar diskutuosime. Bet galbūt balandžio mėnesį, prieš vasarą“, – teigė LVŽS lyderis.

Jo tvirtinimu, tokiu atveju naujoji valdžia turėtų visą vasarą ir rudenį parengti bei priimti kitų metų biudžetą.

„Pati logika sako, kad kada reikia naujai vyriausybei pradėti dirbti ir kada iki biudžeto patvirtinimo yra kelios dienos, yra labai sunku reaguoti į iššūkius, kurie yra, ir pažadus, kuriems nėra skirti pinigų, ir pagaliau įgyvendinti ką nors, kas numatyta pačių programoje“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Dabar Konstitucijoje numatyta, kad eiliniai Seimo rinkimai rengiami Seimo narių įgaliojimų pabaigos metais spalio antrą sekmadienį.

Pakeisti Konstitucijai reikia ne mažiau 94 parlamentarų palaikymo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.