Lietuvoje

2016.12.19 20:24

Kauno klinikose apsilankiusi prezidentė linkėjo stiprybės neišnešiotų kūdikių tėvams

Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas ir asociacijos „Padedu augti“ inicijuotas projektas renka lėšas naujausiai įrangai, kuria atliekami kraujo tyrimai neišnešiotiems kūdikiams nesukelia skausmo. Tokių aparatų Kauno klinikose reikėtų aštuonių.

Kauno klinikose lankydama neišnešiotus kūdikius ir jų tėvelius, Prezidentė linkėjo pasitikėti medikais, savimi ir kuo dažniau būti su vaikeliu. Kasmet klinikose gimsta apie pusė tūkstančio neišnešiotų kūdikių, kuriems, pasak, medikų labai reikia neinvazinių aparatų anglies dioksidui ir deguoniui kraujyje matuoti.

Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje Klinikose dabar tokių aparatų yra du, reikėtų dar aštuonių. Vienas kainuoja apie 10 tūkstančių eurų.

Pasak prezidentės Dalios Grybauskaitės, tai, kad vis daugiau neišnešiotų naujagimių Lietuvoje išgyvena ir mūsų šalis pagal šį rodiklį yra tarp lyderių Europoje, rodo medikų profesionalumą ir valstybės dėmesį.

„Tai labai svarbu, todėl, kad ir aukšta kvalifikacija, ir gebėjimas rasti prioritetą ir įvertinti, kad Lietuvos žmogus, ir pats mažiausias, turi būti užauginti“, – teigė prezidentė.

Gruodį Kauno klinikose pradėjo veikti ir pirmasis Lietuvoje motinos pieno bankas, kuriame sukauptu pienu maitinami neišnešioti mažyliai, kurių mamos negali pačios maitinti.