Lietuvoje

2013.04.15 18:48

Prezidentė: „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ – ne žaidimas, o labai rimtas projektas

Virginija Motiejūnienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.04.15 18:48

Prezidentė apdovanojo LRT televizijos laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtojus. Pasak prezidentės, ši laida – ne žaidimas, o labai rimtas projektas, padedantis ugdyti vaikų norą žinoti kuo daugiau.  

Prezidentė apdovanojo LRT televizijos laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtojus. Pasak prezidentės, ši laida – ne žaidimas, o labai rimtas projektas, padedantis ugdyti vaikų norą žinoti kuo daugiau.

Prieš renginį Prezidentė sako, kad labai svarbu investuoti į žmogų, nes tai visada atsipirks. Tai padaryti ir padeda šis smagus žaidimas.

„Gal žaidimas televizijai, man tai labai rimtas projektas, nes tai tikrai žmonės, į kuriuos investuojame per tokius projektus, parodome, kad žinios yra svarbu ir sukeliame jų žingeidumą ir norą žinoti daugiau“, – sako šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

„Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ – tai jau penktą sezoną gyvuojanti vaikų žinių viktorina, kurioje rungiasi penktų–dvyliktų klasių mokiniai. Nuo 2008-tųjų šauniausiems šalies vaikams jau išdalinta daugiau kaip 30 laureatų titulų, nugalėtojai kasmet pagerbiami Lietuvos prezidentūroje. Šį kartą Prezidentė apdovanoja penktojo jubiliejinio laidos sezono nugalėtojus.

„Tokie projektai man labai patinka, skatina žmones daugiau mastyti, daugiau žinoti. Manau, geriau negu tos vadinamos bulvarinės laidos“, – sako Baltupių progimnazijos šeštokas Rytis Stankevičius.

„Aš troškau to nuo pat pirmos klasės, man labai patiko visa tai, išbandyt savo jėgas su kitais ir parodyt, kad tu ką nors gali“, – Vilniaus jėzuitų gimnazijos penktokas Julius Baronas.

Vienas iš laidos vedėjų Dominykas Vaitiekūnas sako, projekto dalyvius yra tiesiog įsimylėjęs, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

„Sėdėjau pirmoje eilėje, žiūrėjau kaip Prezidentė bendrauja su vaikais ir man buvo taip juokinga viduj, nes aš juos visus per metus pažinau šiek tiek, ir jie visi tokie be galo skirtingi ir įdomiausia yra ne tai, kad jie labai daug žino ir ne tai, kad jie labai gerai mokosi, bet įdomiausia yra tai, kokie jie yra kaip žmonės. Visi su savo charakterio savybėm, su savo manierom, su savo požiūriu ir man buvo labai labai labai gražu“, – sako žinių viktorinos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vedėjas Dominykas Vaitiekūnas.

Viktorina „ Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ rodoma kiekvieną penktadienio vakarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.