Lietuvoje

2016.12.25 22:00

I. ir M. Pitrėnai: šeima yra pati svarbiausia, o darbas – tik priemonė gerai gyventi

Penkeri santuokos metai, dvi dukrelės ir du kūrėjai vienuose namuose – operos solistė Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnė ir dirigentas Modestas Pitrėnas neneigia, kad dabar svarbiausias judviejų rūpestis – šeima. O ji abu meno žmones išmokė kitokio gyvenimo, didesnės atsakomybės ir pasiaukojimo. „Šiek tiek dar esame egoistai, individualistai“, – neslepia pašnekovai, pirmiausiai namuose turintys pamiršti savuosius ego ir imtis visiems įprastos kasdienybės.

„Modestas yra tikrai labai atsakingas vyras ir tėvas ir jis jaučia labai didelį poreikį ir malonumą būti su vaikais“, – vyrui komplimentų negaili I. Prudnikovaitė-Pitrėnė. Pasak jos, M. Pitrėnas kiekvieną laisvą minutę stengiasi praleisti su vaikais.

„Būtinasis poreikis būti su vaikais sutampa su pareiga, todėl, kaip Ieva sako, prioritetus dėliojiesi kitaip. Reikalinga investicija į draugus, į socialinę aplinką, gyvenimą, bet visąlaik žinai ir jautiesi mažai besąs šeimoje. Grįžęs iš kelionių, savaime suprantama, stengiuosi būti kiek galima arčiau Ievos ir vaikų. Tas bendravimas tada galbūt nėra šimtaprocentinis, nes esi pavargęs ir žvilgsnis jau nefiksuojantis po skrydžių, bet vis tiek buvimas kartu su vaikais harmonizuoja, gydo. Pasiilgsti šių šiltų padarėlių, pasigendi jų kvapo ir prisilietimo,“ – apie ryšį su šeima pasakoja M. Pitrėnas.

Vyresniajai Veronikai – 5-eri, mažajai Magdalenai – vos pusmetis. Rūpesčių jaunajai mamai namuose – per akis. Prieš kelerius metus, kiek paaugus pirmajai dukrai, Ieva dar gana sėkmingai derino motinystę ir karjerą. Ji dainavo Eseno teatre ir „Vilnius City Operoje“, kuriai vadovauja Dalia Ibelhauptaitė. Tačiau gimus antrai dukrai Ieva visiškai atsidavė mergaitėms ir nutraukė profesinę karjerą. Nors tokiu savo sprendimu sako niekada nė akimirkos nesudvejojusi, vis dėlto neslepia, kad motinystė jai tapo neįtikėtinai sunkiu išbandymu. 

„Vaikas, kaip mūsų pirmasis, gali pasibelsti žymiai anksčiau, tuomet ta pradžia yra visiškai kitokia. Vaikai serga, neklauso – visi šie dalykai man asmeniškai muša žemę iš po kojų“, – prisipažįsta I. Prudnikovaitė-Pitrėnė, pridurdama, kad norėdama būti tobula mama tapo labai įsitempusi.

Nepaisant kylančių sunkumų, pašnekovė tikina, kad šeima yra pati svarbiausia, o darbas – tik priemonė gerai gyventi. I. Prudnikovaitė-Pitrėnė pasakoja nemėgstanti savo dukrų užkrauti svetimiems žmonėms, net ir trumpam laikui. Tik būtinais atvejais prašo močiučių ar net garsiojo senelio prof. Vladimiro Prudnikovo pagalbos. Todėl atostogos ar bent nedidelė išvyka su vyru – vis dar neįmanoma misija, pripažįsta sutuoktiniai. Kol kas bendros šeimos kelionės apsiriboja tik automobiliu nedideliais atstumais – dažniausiai į sodybą netoli Kernavės arba viešnagėmis pas senelius.

Plačiau apie Pitrėnų šeimos iššūkius ir džiaugsmus – laidos „Stilius“ reportaže.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35