Lietuvoje

2016.12.19 10:36

Cheminis incidentas Vilniuje: vyras apsinuodijo metęs į tvorą butelį tetraetilšvino

15min.lt2016.12.19 10:36

Sostinės Architektų gatvėje pirmadienį nuo ryto likviduojama dar išvakarėse sukelta cheminė avarija. Įtariamasis jos kaltininkas ligoninėje.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD) 15min sužinojo, kad pranešimas apie šį nekasdienį ir labai pavojingą įvykį gautas pirmadienį 7.04 val.

Gelbėtojams paskambinęs žmogus pranešė, kad išvakarėse pamiškėje Architektų gatvėje sudaužė indą su neaiškios kilmės medžiagomis. Vilnietis netrukus dėl apsinuodijimo chemikalais atsidūrė ligoninėje.

Tuomet ėmė aiškėti sunkiai suvokiamos šio įvykio aplinkybės.

Pasirodo, savaitgalį maždaug 60 metų amžiaus Architektų gatvės gyventojas prieš didžiąsias metų šventes nutarė susitvarkyti namuose. Šis noras nuvedė jį ir į vonios kambarį. Ten vilnietis rado stiklinį indą, kuriame buvo nežinia kas. Sekmadienį vakare vyriškis jį paėmęs išėjo į kiemą, nužingsniavo miškelio link ir... sviedė butelį į tvorą. Maždaug 0,5 litro talpa sudužo, ir chemikalai pasklido į aplinką.

PAGD duomenimis, ligoninėje atsidūrusio vilniečio būklė nėra kritinė, jis tik prasitarė medikams, kad jaučiasi „kažkaip neįprastai.“

Pirmadienio rytą po gauto pranešimo į įvykio vietą, esančią maždaug už 150 metrų nuo Architektų gatvės 152-uoju numeriu pažymėto daugiabučio, išsiųstas ugniagesių gelbėtojų cheminių incidentų likvidavimo ekipažas. Specialistai iškart išsiaiškino, kad tyčia sudaužytame butelyje buvo tetraetilšvinas – itin laki, sparčiai garuojanti ir nuodinga cheminė medžiaga. Sovietmečiu kai kas pildavo šios medžiagos į benziną, kad pagerintų degalų degimo savybes, t.y. pakeltų jo oktaninį skaičių. Tetraetilšvinas iš benzino išstumia vandenį.

Chemikalai surinkti. Apie incidentą informuotos už visuomenės saugą atsakingos institucijos. Įvykio vieta prižiūrima iki šiol (budi aplinkosaugininkai). Tikimasi, kad jokie kiti žmonės ar jų augintiniai šia chemija sekmadienį vakare ar pirmadienį ryte apsinuodyti nespėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.