Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Medikų išvada šokiravo mirusio kūdikio tėvus

ELTA 2015.09.08 13:45

Pirmadienį Kauno klinikinėje ligoninėje žurnalistai informuoti apie rezonansinį atvejį tyrusios komisijos išvadas. Tačiau jos neatsakė į klausimą, dėl kokios priežasties pernai balandžio pradžioje ligoninėje netikėtai mirė maždaug metų berniukas.

Pirmadienį Kauno klinikinėje ligoninėje žurnalistai informuoti apie rezonansinį atvejį tyrusios komisijos išvadas. Tačiau jos neatsakė į klausimą, dėl kokios priežasties pernai balandžio pradžioje ligoninėje netikėtai mirė maždaug metų berniukas.

ELTA primena, jog nedelsiant po to, kai buvo gauta informacija, reikalinga kūdikio mirties atvejui išnagrinėti, šioje gydymo įstaigoje buvo sudaryta komisija. Ji išanalizavo tėvų pateiktus ir ligoninėje esančius dokumentus bei kitą medžiagą ir suformulavo išvadas. Tai padaryta gavus teismo ekspertų ir specialistų išvadas, kur buvo pažymėti kūdikio autopsijos duomenys.

„Noriu pabrėžti, kad komisijos tikslas buvo išnagrinėti visas aplinkybes, susijusias su berniuko mirtimi, nustatyti jos priežastį ir pateikti motyvuotas išvadas. Komisija buvo objektyvi ir siekė ne išvengti atsakomybės, bet nustatyti tikrąją berniuko mirties priežastį. Rėmėmės medicinos mokslu, savo galimybėmis bei kompetencija, kurią lėmė komisijos sudėtis", - pirmadienį Kauno klinikinėje ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė šios įstaigos direktoriaus pavaduotoja medicinai Rita Banevičienė.

Pasak jos, nors buvo svarstomos visos galimos mažylio mirties priežastys, bet nustatyti duomenys neleidžia daryti vienareikšmiškos išvados. Tačiau komisija negali konstatuoti faktų, patvirtinančių būtent tokią visuomenėje plačiai paskleistą informaciją, jog kūdikis mirė dėl ūminės intoksikacijos kalio chloridu.

„Mes neturim teisės kalbėti apie paciento sveikatą, nes informaciją apie tai saugo Pacientų teisių ir šalos atlyginimo įstatymas. Juolab kai ikiteisminis tyrimas dėl šio vaikelio mirties priežasčių ir aplinkybių dar nesibaigė. Tačiau galime pasakyti, kad komisija nenustatė priežastinio ryšio tarp ligoninės personalo veiksmų ir berniuko mirties", - sakė žurnalistams viena iš Kauno miesto savivaldybės įsteigtos ligoninės vadovių, vadovavusi ir minėtai komisijai.

Komisijos pirmininkės R. Banevičienės teigimu, Kauno klinikinė ligoninė labai apgailestauja dėl berniuko mirties. Komisija siekia supažindinti su išvadomis bei argumentais visų pirma mirusio mažylio tėvus. Bet taško šios istorijos tyrime dar nededa. Tyrimas turi tęstis, šį klinikinį atvejį apsvarstant platesniame specialistų rate.