Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.17 17:49

G. Paluckas: socialdemokratija nėra pašalpų gavėjų gaminimo fabrikas

ELTA 2016.12.17 17:49

Šeštadienį partijos tarybos posėdyje politines aktualijas aptarę socialdemokratai kritikavo valdančiųjų „valstiečių“ iniciatyvą panaikinti PVM lengvatą šildymui.

Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas sakė, kad atsisakymas lengvatos reiškia, kad žmonės bus verčiami tapti pašalpų gavėjais.

„Socialdemokratija nėra pašalpų gavėjų gaminimo fabrikas. (...) Neturėtume siekti, kad paramos gavėjų skaičius didėtų“, – sakė G. Paluckas.

Jo teigimu, pritarus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų siūlymui savivaldybių Socialinės paramos skyrius užplūstų dar apie 130 tūkstančių paramos gavėjų.

Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė socialdemokratė Roma Žakaitienė irgi kritiškai vertina PVM lengvatos šildymui naikinimą. Jos nuomone, tam nepasiruošta, todėl gali kilti chaosas.

Socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius sakė, kad PVM lengvatos naikinimas reiškia, kad šilumos kainos augimas yra numatytas visiems – ne tik žmonėms, bet ir verslui.

Jo nuomone, yra du keliai. „Vienas kelias – lengvatos nenaikinti, nes ji nebuvo išdiskutuota Politinėje taryboje. Jeigu būtų panaikinta, mūsų manymu, turi būti aiškiai numatyta, kiek didinama dotacija savivaldybėms“, – sakė A. Butkevičius.

Kaip jau skelbta, panaikinus pridėtinės vertės mokesčio lengvatą šildymui, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada gyventojams naują kompensavimo tvarką. „Žmonių skaičius, kurie gaus kompensacijas išaugs dvigubai – nuo dabartinio 130 tūkst. iki 260 tūkst. Iš tikrųjų gaus paramą tie gyventojai, kuriems tos paramos reikia, jų bus žymiai daugiau, gaus paramą ne tik tie, kurie turi centrinį šildymą, gaus ir visi tie, kurie turi ir autonominį šildymą. Šiuo metu PVM lengvata šildymui nėra socialiai teisinga“, – sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, taip pat bus peržiūrėta ir supaprastinta kreipimosi dėl kompensacijos tvarka.

Standartinis PVM tarifas yra 21 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi