Lietuvoje

2016.12.17 13:40

Socialdemokratų etikos sargai svarsto A.Butkevičiaus elgesį derybose dėl koalicijos

BNS2016.12.17 13:40

Socialdemokratų etikos sargai šeštadienį pradėjo svarstyti partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus elgesį derybose dėl valdančiosios koalicijos.

Etikos ir procedūrų komisijai grupė Vilniaus socialdemokratų A.Butkevičių apskundė dėl to, kad jis nesilaikė viešo pažado nusišalinti nuo derybų, o jų metu apkeitė socialdemokratams patikėtas ministerijas - iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos į Ūkio ministeriją. Skundo autoriai taip pat prašo įvertinti derybose dalyvavusios Seimo frakcijos seniūnės Irenos Šiaulienės elgesį.

A.Butkevičius savo kaltės sako neįžvelgiantis - jo teigimu, procesas vyko skaidriai.

„Aš nesavivaliavau, nei ponia I.Šiaulienė atskiro sprendimo nepriėmė, dėl to, kad ir mūsų kolegos dalyvavo derybų grupėje ir derybos vyko jiems dalyvaujant. Nežinau, kodėl gimė toks pareiškimas, melagingas pareiškimas. Dėl to, kad jie turėjo teisę išsakyti savo nuomonę, nes valstiečių ir žaliųjų sąjungos derybinės grupės atstovai aiškiai paklausė – ar jūs sutinkate su tom pasiūlytomis ministerijomis, ir niekas neprieštaravo“, – žurnalistams prieš posėdį šeštadienį sakė A.Butkevičius.

Socialdemokratų etikos komisija šeštadienį ketino svarstyti ir buvusio teisingumo ministro Juozo Bernatonio elgesį dėl to, kad jis neinformavo partijos narių apie tuometinio viceministro Juliaus Pagojaus vairavimą esant neblaiviam. Tačiau šis klausimas turbūt bus nukeltas, nes J.Bernatonis paaiškino nebuvęs informuotas apie svarstymą ir jam nepasiruošęs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.