Lietuvoje

2016.12.17 09:40

Minimos prezidento K. Griniaus 150-osios gimimo metinės

BNS2016.12.17 09:40

Šeštadienį minimos tarpukario Lietuvos prezidento Kazio Griniaus 150-osios gimimo metinės.

Šia proga prezidentės Dalios Grybauskaitės vardu prie K. Griniaus kapo Selemos kaime Kazlų Rūdos savivaldybėje bus padėtas vainikas.

Iškilmingas minėjimas Seime vyko ketvirtadienį.

Pagal išsilavinimą gydytojas, K.Grinius Lietuvos prezidento pareigas ėjo nuo 1926 metų birželio iki gruodžio 17 dienos perversmo. Jis vertinamas kaip vienas iš ryškiausių Lietuvos demokratijos gynėjų.

K.Griniui ir jo žmonai prieš metus suteikti Pasaulio tautų teisuolių vardai, įvertinant jų nuopelnus gelbėjant žydus nuo Holokausto.  

K. Grinius Antrojo pasaulinio karo metais pasitraukė į Vakarus, mirė 1950 metais Jungtinėse Valstijose.

Pagerbs atminimo vainiku

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vardu prie Prezidento K. Griniaus kapo Selemos kaime bus, padėtas vainikas.

Gruodžio 15 d. Seime vykusiame minėjime Prezidentės sveikinimo kalboje buvo pabrėžta, kad šis garbingas jubiliejus ateina pačiu laiku, nes šiandien mums labai reikia tokių iškilių ir visapusiškų asmenybių, tokio grynumo autoritetų, koks XX amžiaus pirmosios pusės Lietuvoje buvo K.  Grinius.

Artėdami į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį prisimename, kad ilgų okupacijos ir karo metų nualintoje Lietuvoje K. Grinius buvo tarp tų, kurie tarsi iš nebūties kėlė valstybę.  

Šiemet minime ne tik K. Griniaus gimimo sukaktį, bet ir 90 metų, kai jis buvo demokratiškai išrinktas Lietuvos prezidentu ir davė priesaiką. Tai buvo priesaika ir tikėjimas Lietuva ištisą gyvenimą.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI