Lietuvoje

2016.12.17 09:17

Švietimo ministrė: ES paramos sumažėjimas kelia iššūkių švietimui

BNS2016.12.17 09:17

Naujoji švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad šalies švietimui kels iššūkių būsimas Europos Sąjungos (ES) paramos sumažėjimas po 2020 metų.

Ji žada strategiją, kuri leistų užtikrinti sistemos tvarumą išsekus struktūriniams fondams.

„Daugelyje sričių didžiąja dalimi esame finansiškai priklausomi nuo struktūrinių fondų investicijų. Žiūrint atsakingai ir suvokiant, kad tos investicijos dabar yra suplanuotos iki 2020 metų, ir naujajame periode jos gali tikrai mažėti, mes turime pasiruošti strategiją, kaip užtikrinti sistemos tvarumą ir kokybę numatant galimą finansavimo mažėjimą iš struktūrinių fondų paramos“, – interviu BNS sakė J. Petrauskienė.

„Reikia naujos strategijos ir tam reikia tikrai optimizuoti turimus resursus, ieškoti būtų, kaip išsaugoti, plėtoti turimą potencialą. Čia lengvo kelio nėra“, – pridūrė jis.

ES parama skirstoma daugiamečiais biudžetais. Dabartinis baigiasi 2020 metais. Naujajame ižde Lietuvai skiriama parama turbūt sumažės atsižvelgiant į tai, kad jau kitąmet Lietuvos bendrasis produktas vienam gyventojui viršys 75 proc. ES vidurkio.

Siekdama išsaugoti paramą provincijai Lietuva planuoja suskirstyti paramą į du regionus. Vilniaus regionas į tam tikrą paramą nepretenduotų, bet ją galėtų gauti antrasis skurdesnis regionas.

Valstybės finansiniam stabilumui taip pat kaupiamas rezervinis fondas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.