Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.16 23:14

L. Kukuraitis: mūsų šeimos meniu priklauso nuo akcijų

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis 15min prisipažino, kad gyvena kaip didelė dalis Lietuvos – turtais pasigirti negali, ir todėl, kad sudurtų galą su galu, perka akcijų metu.

L. Kukuraitis anksčiau viešai jau yra sakęs, kad, reikalui esant, remiasi į savo tėvą verslininką. Paklaustas, kas jį įstūmė į tokią situaciją ir kaip tėvas rėmė ministrą, jis paaiškino, kad tėvas sutiko mokėti už komunalines paslaugas.

„Pagrindinė tėvo parama buvo tai, kad, kai įsikėlėme gyventi su šeima į tėvų namą, vienas iš sutarimų buvo, kad už komunalines mokės tėtis. Gyvenome name, tokiomis geromis sąlygomis, mokėti už komunalines mūsų šeimai būtų buvę tikrai sudėtinga, būtų didelė našta“, – sakė ministras.

Paklaustas, kodėl, esant nepakankamoms pajamoms, nekeitė darbo, jis aiškino: „Tikiu, kad darbas iš pašaukimo yra svarbesnis negu darbas dėl pinigų.“

L. Kukuraitis dar sykį prisiminė savo tėvą – kadangi jis buvo kaip solidus finansinis užnugaris, L.Kukuraitis galėjo labiau įsiklausyti savo širdies ir veikti, ką nori.

Tačiau L. Kukuraitis šeimos paramos nelaiko gėdingu dalyku. Pasak jo, šeimos saugumas yra susijęs ne su jos pajamomis, bet būtent su ryšiais, kuriuos jai pavyksta užmegzti.

„Net jeigu dalis visuomenės galvoja, kad remtis vieniems į kitus yra neigiama, man atrodo priešingai – manau, kad tai yra teigiama. (…) Net jeigu mūsų šeima turėtų daug pinigų, bet kokia krizė, ar maitintojo netekimas, ar kita, įvestų mus į krizinę situaciją. Todėl socialiniai ryšiai tai yra vienas svarbiausių šeimų saugumo garantų“, – 15min studijoje sakė L. Kukuraitis.

Pernelyg didelis siekis išsilaikyti patiems, ministro teigimu, atveda iki dramatiškų situacijų – šeimų negalintys išlaikyti vyrai griebiasi stikliuko, o kartais netgi žudosi.

L. Kukuraitis tikino, kad jokios finansinės paramos iš valstybės nėra gavęs.

„Gyvename kaip didelė dalis Lietuvoje – stebėdami akcijas, kam yra nuolaidos, tą perkame. Net šeimos meniu nuo to priklauso, kas tuo metu yra pigiau parduodama. Tas sukuria tam tikrą sunkumą. Yra sunkumo su vaikų būreliais, nes jie kainuoja. Atostogų galimybės, išvažiavimo galimybės. Daug šeimų tą patiria“, – paklaustas, su kokiais sunkumais susiduria augindamas 5 vaikus, kalbėjo ministras.

PVM lengvata šildymui – diskriminacinė

Nors L. Kukuraitis pats neišgalėdavo susimokėti mokesčių už komunalines paslaugas, PVM lengvatą šildymui laiko diskriminacine.

„Ji yra suteikiama gyventojams, kurie gyvena miestuose. Mieste gyvenančių žmonų pajamos yra didesnės, jau tai išskiria. Tai reiškia, kad tie, kurie regionuose kitu būdu šildydavosi, lengvatos negaudavo. Šią lengvatą gaudavo ir tie, kas galėdavo susimokėti.

Turime ieškoti išmintingų sprendimų, kaip taupyti lėšas, pataikant kiek galima taikliau į tą skurstančiąją mūsų tautos dalį, kad jiems padėtume išlipti iš skurdo, o viduriniajai daliai visuomenės neįkristi į skurdą“, – L.Kukuraitis kalbėjo, kad dabar kompensacijos už šildymą galės kreiptis kone dvigubai daugiau gyventojų, taigi ir save išlaikantys viduriniosios klasės atstovai.

„Lengvatas turime vertinti labai kritiškai“, – kalbėjo ministras.

Priminsime, kad Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis penktadienį pareiškė, kad PVM lengvata šildymui nebus pratęsta. O tai reiškia, kad kai kuriems gyventojams šildymas nuo sausio brangs.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi