Lietuvoje

2016.12.19 09:48

L. Linkevičius pasikalbėjo su D. Trumpo patarėju

BNS, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.12.19 09:48

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius iš išrinktojo Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais sako išgirdęs patikinimą, kad JAV ekonominiai ir gynybiniai ryšiai su Lietuva išliks tokie pat tvirti.

Atsargos generolas Michaelas Flynnas per pokalbį telefonu „patikino, kad su Lietuvos ir Jungtinių Valstijų santykiai liks tokie pat stiprūs prekyboje, ekonomikoje ir saugumo srityje“, BNS penktadienį sakė ministras.

L. Linkevičius sakė pasveikinęs M.Flynną su sėkminga rinkimų kampanija, o pastarasis paprašė perduoti D. Trumpo linkėjimus Lietuvos vadovams.

M. Flynną pasirinkus nacionalinio saugumo patarėju, Lietuvoje ir kitose regiono šalyse imta kelti klausimus dėl jo ryšių su Kremliumi. Atsargos generolas pernai Maskvoje dalyvavo Rusijos propagandos kanalo RT iškilmėse, per kurias sėdėjo šalia Rusijos prezidento Vladimiro Putino.

Per rinkimų kampaniją nerimą sukėlė ir paties D.Trumpo pareiškimai, kad jis dėl NATO sąjungininkų gynybos apsispręstų tik įvertinęs, ar jie pakankamai finansuoja gynybą.

L. Linkevičius sakė per pokalbį telefonu atkreipęs dėmesį, kad Lietuva pastaraisiais metais sparčiai didina išlaidas krašto apsaugai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.