Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.15 21:29

Lietuva ir Švedija aptarė karinį bendradarbiavimą

LRT.lt 2016.12.15 21:29

Lietuva ir Švedija apsvarstė galimybes stiprinti karinį bendradarbiavimą, siųsti stebėtojus ir dalyvius į pagrindines šalių karines pratybas.

Ketvirtadienį Vilniuje Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas su Švedijos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininku generolu majoru Karlu Engelbrektsonu aptarė saugumo situaciją regione, Lietuvos ir Švedijos kariuomenių aktualijas.

Lietuvos kariuomenės vadas generolui majorui K. Engelbretsonas pasiūlė išplėsti dvišalį Lietuvos ir Švedijos kariuomenių Sausumos pajėgų karinį bendradarbiavimą, taip pat apsvarstyti galimybę Švedijai prisidėti prie NATO saugumo užtikrinimo priemonių Baltijos regione.

Vėliau vykusiame Švedijos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininko  susitikime su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu brg. gen. Valdemaru Rupšiu  aptartas dvišalis karinis bendradarbiavimą vykdant karinio rengimo pratybas.  Aptartos galimybės siųsti stebėtojus ir dalyvius į pagrindines šalių karines pratybas, rengiamas Švedijoje ir Lietuvoje, taip siekiant sudaryti abiejų  šalių Sausumos pajėgų kariams apsikeisti patirtimi.

Švedijos Sausumos pajėgų štabo viršininkas gen. mjr. K.  Engelbrektsonas  taip pat lankėsi NATO pajėgų integravimo vienete Vilniuje, kur susitiko su vieneto vadu plk. Jakobu Sogardu Larsenu, susipažino  su vieneto vykdoma veikla, užduotimis ir funkcijomis.

Penktadienį Švedijos generolas ir jį lydinti delegacija susitiks su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų vadovybe.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi