Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.19 16:43

Kaip atskirti pienligę nuo bakterinės infekcijos?

Trys iš keturių moterų susiduria su nemalonia liga – pienlige. Tačiau tik nedaugelis žino, kad pienligės simptomai yra labai panašūs į kitos pavojingos ligos – bakterinės infekcijos – simptomus. Apie šias ligas nereikėtų gėdytis kalbėti, nes negydoma bakterinė infekcija gali lemti net moters nevaisingumą.

Pasak gydytojo Alvydo Unikausko, norint užkirsti kelią pienligei, arba kandidozei, svarbu išsiaiškinti ją sukėlusią priežastį. Nuolatinė nervinė įtampa, nuovargis, nepakankamas poilsis, nevisavertė mityba ar cukrinis diabetas – visos šios priežastys „užima“ imuninę sistemą ir ji nebeturi energijos lytinei sistemai apsaugoti, todėl plintantis grybelis sukelia pienligę.

Kita problema – moterys dažnai pienligę supainioja su kita liga – makšties gleivinės bakterinės kilmės uždegimu. Negydoma bakterinė infekcija gali sukelti persileidimą, uždegimines dubens ligas, skausmą ar nevaisingumą.

Vienas simptomų, būdingų tiek pienligei, tiek bakteriniam uždegimui, yra niežulys ir deginimas makšties srityje, taip pat pasireiškia baltos, lipnios, varškės konsistencijos išskyros, kurioms būdingas nemalonus kvapas, apibūdinamas kaip žuvies. Nors pienligės simptomai būdingi ir bakteriniam uždegimui, labai svarbu tiksliai nustatyti diagnozę, nes šių ligų gydymo būdai yra skirtingi.

Grybeliui, sukeliančiam pienligę, gydyti vartojami vaistai nuo grybelio, o bakterinei infekcijai gydyti skiriami antibiotikai.

Kuri iš šių ligų jus kamuoja, galite sužinoti nusipirkę pH testą, kuris padės nustatyti, ar tai yra grybelinė, ar bakterinė infekcija. Jei testas parodo, kad terpė yra labiau rūgštinė, tai didelė tikimybė, kad jums – pienligė, jei labiau šarminė – jūs greičiausiai sergate bakterine infekcija. Tačiau dėl diagnozės patvirtinimo ir gydymo vis tiek reikės kreiptis į gydytoją.

Ar vyrai serga pienlige? Ar saldumynai ir mieliniai produktai didina pienligės atsiradimo riziką? Apie tai – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi