Lietuvoje

2016.12.15 10:17

KT teisėja siūlo skirti D. Petrylaitę

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2016.12.15 10:17

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seimui pateikė Vilniaus universiteto teisės profesorės Daivos Petrylaitės kandidatūrą eiti Konstitucinio Teismo teisėjos (KT) pareigas.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkas Rimvydas Norkus savo ruožtu į KT teisėjus siūlo LAT teisėjos Janinos Stripeikienės kandidatūrą.

Teisininkės išsilavinimą įgijusi Vilniaus universitete D. Petrylaitė akademinį darbą Vilniaus universitete dirba jau daugiau kaip 15 metų. Šiuo metu ji yra Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros profesorė.

Savarankiškai arba kaip bendraautorė D. Petrylaitė yra paskelbusi daugiau negu 40 mokslinių straipsnių, monografijų, parašiusi vadovėlių, kitų mokomojo pobūdžio leidinių, teigia prezidentūra.

Per savo profesinę karjerą D. Petrylaitė yra dirbusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, Seimo Teisės departamente, Vidaus reikalų ministerijoje vadovavo Teisėkūros skyriui.

J. Stripeikienė jau 36 metus dirba teisėjos darbą, iš jų – 26 metus aukščiausiųjų grandžių teismuose.

„Ji vertinama kaip plačios erudicijos, aukštos profesinės kvalifikacijos ir nepriekaištingos reputacijos teisininkė“, – pasirašytame teikime teigė R. Norkus.

J. Stripeikienė turi ir ilgametę akademinę patirtį, ji dėstė M.Romerio universitete, yra Vilniaus universiteto Teisės fakulteto socialinė partnerė, vadovaujanti valstybinių egzaminų komisijai, nuolatinė Teisėjų mokymo centro lektorė, daugelio mokslinių-praktinių konferencijų dalyvė. J. Stripeikienė vykdė ekspertinę veiklą Lietuvoje ir tarptautinėse organizacijose, aktyviai dalyvauja teisėkūroje rengiant teisės aktų projektus, juos vertinant.

KT sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams, vienai kadencijai. Teisėjus skiria Seimas iš kandidatų, kuriuos pateikia Lietuvos prezidentė, Seimo pirmininkas ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Teisėjais gali būti skiriami nepriekaištingos reputacijos Lietuvos piliečiai, turintys aukštąjį teisinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip dešimties metų teisinio ar mokslinio pedagoginio darbo pagal teisininko specialybę stažą.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32