Lietuvoje

2016.12.14 17:51

KAM vadovas su Estijos ir Latvijos kolegomis aptarė Baltijos šalių saugumo klausimus

LRT.lt2016.12.14 17:51

Gruodžio 14 dieną Baltijos gynybos ministrų susitikime Taline, Estijoje, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su savo kolegomis Estijos ir Latvijos gynybos ministrais patvirtino, kad Baltijos šalių gynybinio bendradarbiavimo stiprinimas išliks vienu svarbiausiu Lietuvos gynybos politikos prioritetu, informuojama pranešime spaudai.

„Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje ką tik prisiekusiai Lietuvos Vyriausybei išlieka prioritetu ir aš laukiu tolesnių mūsų projektų vystymo ir glaudžių ryšių išlaikymo“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime ministrai aptarė šalių pasirengimą priimti NATO sąjungininkų bataliono kovines grupes Baltijos šalyse  ir sutarė, kad darys viską, kad jos būtų sėkmingai dislokuotos kitų metų pirmojoje pusėje.

„Lietuvai, Latvijai ir Estijai yra būtina koordinuoti NATO sąjungininkų priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių priėmimą į mūsų šalių teritorijas ir užtikrinti, kad sąjungininkų pajėgoms, esančioms regione, būtų suteiktos galimybės įvairiapusiškiau, su mažiau apribojimų treniruotis regione“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras.

Susitikimo metu ministrai sutarė supaprastinti procedūras dėl sąjungininkų judėjimo Baltijos šalyse. „Mes turime užtikrinti, kad sąjungininkams būtų itin lengva atvykti į mūsų valstybes  ir kuo laisviau kirsti sienas, kad išnaudotumėme visą atgrasymo priemonių potencialą“, – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis. 

Ministrai taip pat sutarė intensyvinti pastangas koordinuojant bendradarbiavimą strateginės komunikacijos srityje.

Ministrai taip pat patvirtino ir toliau išliekančią bendradarbiavimo su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis svarbą bei sutarė šias bendradarbiavimo iniciatyvas koordinuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.