Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.14 17:46

NSGK pirmininkas: JK rolė regiono gynyboje po „BrexIt“ neturi sumenkti

LRT.lt 2016.12.14 17:46

Trečiadienį, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, su kitais komiteto nariais, priėmė delegaciją iš Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų ministerijos. Šalys apsikeitė savo pozicijomis regiono saugumo klausimais ir aptarė potencialias grėsmes, teigiama pranešime spaudai.

Išklausiusi NSGK narių, britų atstovė Sarah Maclntosh pabrėžė, jog Jungtinė Karalystė ir Lietuva jau daug metų turi bendrą supratimą apie Europos saugumą bei patikino, kad Baltijos šalių klausimai Jungtinei Karalystei rūpės ir tuomet, kai šalis pasitrauks iš Europos Sąjungos.

„Mes visada turėjome bendrą supratimą apie regiono saugumą. Čia atvykome tam, kad išklausytume kokių rūpesčių turi mūsų partneriai ir kartu galėtume juos išspręsti. Žinoma, kad po „BrexIt“ yra daugybė iššūkių ir apie juos reikia kalbėtis. Jungtinė Karalystė trauksis iš Europos Sąjungos, tačiau tai nereiškia, jog mums bus neaktualūs regiono saugumo klausimai, – kalbėjo Jungtinės Karalystės atstovė. – NATO klausimu niekas nesikeičia, bet tikimės, jog gynybos klausimais niekas nepasikeis ir išėjus iš Europos Sąjungos – mes norime prisidėti prie saugumo politikos.“

Susitikimo metu V. Bakas sakė, jog Europos Sąjungai reikia rasti būdą, kuris padėtų Jungtinei Karalystei taip pat aktyviai dalyvauti regiono gynyboje pasitraukus iš bendrijos: „Akivaizdu, jog Jungtinei Karalystei rūpi regiono saugumo klausimas. Kalbant apie regiono gynybą, Jungtinės Karalystės vaidmuo neturi nukentėti net ir po „BrexIt“.

Parlamentaras taip pat minėjo, jog Lietuva turi investuoti į gynybos infrastruktūrą ir užtikrinti sąlygas partnerių įsitraukimui. „Turime pasirūpinti, jog mūsų sąjungininkai Lietuvoje galėtų kokybiškai treniruotis, atlikti pratybas, turime investuoti į infrastuktūrą“, – kalbėjo V. Bakas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi