Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.18 21:05

Kokios ligos gresia nesirūpinant burnos higiena?

Sveiki dantys – tai ne tik graži šypsena, bet ir sveikas organizmas. Netinkama burnos higiena gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, perspėja gydytojas Alvydas Unikauskas.

Pasak gydytojo, prasta burnos higiena gali turėti įtakos šių ligų atsiradimui:

1. Padidėjusi širdies smūgio ir insulto rizika. Žmonės, turintys periodontitą, t. y. burnos gleivinės uždegimą, yra du kartus labiau linkę susirgti širdies ligomis, taip pat didesnė ir arterijų, tarp jų ir miego arterijos, susiaurėjimo rizika. Tam įtakos turi periodontitą ir kariesą sukeliančios bakterijos, kurios per dantenas patenka į kraują. Moksliniu tyrimu įrodyta, kad dantenų uždegimai, dantų emalio pažeidimai ar iškritę dantys yra ne mažesnė širdies susirgimų priežastis nei didelis cholesterolio kiekis kraujyje.

2. Blogas kvapas iš burnos yra vadinamas halitoze. Blogu kvapu iš burnos skundžiasi apie 35–45 proc. suaugusiųjų. Prastą burnos kvapą sukelia bakterijos, kurioms sąlygas daugintis sudaro maisto likučiai tarpdančiuose.

3. Nesirūpinantiems burnos higiena vyrams gali sutrikti erekcija, nes sutrinka kraujo tekėjimas arterijomis. Periodontitu sergantys vyrai turi 7 kartus didesnę tikimybę patirti erekcijos sutrikimų nei tie, kurie sąžiningai rūpinasi dantimis.

4. Padidėjusi kvėpavimo takų ligų rizika. Periodontitas pavojingas kvėpavimo takų, pavyzdžiui, plaučių, ligomis jau sergantiems žmonėms.

5. Periodontitas neatsiejamas nuo cukrinio diabeto. Cukrinis diabetas yra susijęs su prasta imuninės sistemos veikla, todėl beveik visi suaugusieji, sergantys diabetu, turi ir periodontitą.

6. Padidėjusi vėžinių susirgimų rizika. Ilgą laikotarpį besitęsiantis burnos gleivinės uždegimas silpnina imuninę sistemą, kuri atsakingą už nuolat susidarančių vėžinių ląstelių naikinimą.

Plačiau apie ryšį tarp minėtų ligų ir burnos higienos bei priemones, kurias reikėtų pasitelkti norint tinkamai rūpintis burnos higiena, – sužinokite laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi