Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.14 08:53

V. Pranckietis: garbė ir orumas turi būti ginami, bet nevaržant žiniasklaidos laisvės

ELTA 2016.12.14 08:53

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad atsakomybę už asmens garbės ir orumo įžeidimą numatančios Civilinio kodekso pataisos yra būtinos, bet pataisų formuluotes galima būtų keisti, kad neliktų galimų interpretacijų dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo.

Pasak Seimo vadovo, kiekvienas asmuo – viešas ar neviešas – turi teisę į garbę bei orumą ir šios vertybės turi būti ginamos teisės aktų.

„Dėl formuluočių galime tartis ir kalbėtis, kaip galėtų būti apginama žiniasklaida, kad jokiu būdu nebūtų jos galimybės siaurinamos“, – „Žinių radijui“ trečiadienį kalbėjo V. Pranckietis.

Gruodžio pradžioje priimtose pataisose parlamentarai išbraukė išimtį, nuo civilinės atsakomybės atleidžiančią viešosios informacijos rengėją, paskleidusį tikrovės neatitinkančią informaciją apie viešą asmenį. Pagal dabartinę Civilinio kodekso redakciją, tokios atsakomybės galima išvengti, jei viešosios informacijos rengėjas įrodo, kad neteisingą informaciją paskleidė savo sąžiningais veiksmais siekdamas informuoti visuomenę apie viešojo asmens visuomeninę, valstybinę veiklą ar supažindinti su pačiu asmeniu.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomone, yra požymių, kad tokia pataisa galėtų riboti žiniasklaidos laisvę ir prieštarauti Konstitucijai. Nepritarti pataisai šalies vadovę ragina ir žurnalistų bendruomenė.

Pasak V. Pranckiečio, Prezidentūrai kodekso pataisos buvo oficialiai išsiųstos antradienį.

„Jei bus Prezidentūros veto – tuomet svarstysime ir žiūrėsime, ką mes ten galėtume keisti, kad žiniasklaida būtų laisva“, – trečiadienį kalbėjo V. Pranckietis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi