Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.14 09:19

Naujoji vyriausybė renkasi į pirmą posėdį

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2016.12.14 09:19

Į pirmą posėdį trečiadienį renkasi naujoji Sauliaus Skvernelio vadovaujama vyriausybė. Iki posėdžio premjeras ministerijų kolektyvams pristatys 4 ministrus – kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną bei aplinkos apsaugos ministrą Kęstutį Navicką. 

Pasak premjero, visi ministrai turi programos suformuotus prioritetus, jis tikisi kurti vieningą, į pokyčius orientuotą vyriausybę. 

Pertvarkos planuojamos ir viešajame sektoriuje, naujoji vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė ketina mažinti biurokratiją ir skaidrinti valstybės institucijų veiklą. 

Pirmajame posėdyje Ministrų kabinetas planuoja svarstyti kitų metų biudžetą. Lapkričio pabaigoje Seimas po pirmojo svarstymo grąžino kitų metų valstybės biudžeto projektą koreguoti jau naujai vyriausybei. Kitų metų valstybės pajamų ir išlaidų planą Seime planuojama priimti gruodžio viduryje. 

Krašto apsaugos ministras jau susitinka su kolegomis Taline

Tuo metu naujasis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis išvyko į Taliną, kur susitinka su Latvijos ir Estijos kolegomis.

Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime R. Karoblis su Latvijos gynybos ministru Raimondu Bergmaniu ir Estijos gynybos ministru Margusu Tsahkna pasidalys informacija apie NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje sprendimų įgyvendinimą. Ministrai taip pat kalbės apie kitų metų Baltijos šalių bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje prioritetus, bendradarbiavimo su JAV klausimus ir santykius su Rusija, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Po susitikimo Estijoje krašto apsaugos ministras vyks į Lenkiją, kur ketvirtadienį dalyvaus trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados pratybų svečių dienoje, susitiks su Lenkijos gynybos ministru Antoniu Macierewicziumi.

17-oji vyriausybė įgaliojimus pradėti veikti gavo antradienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi